1397/7/5 پنجشنبه

آخرین اخبار از کسر خدمت‌های ایثارگری

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا درباره کسر خدمت‌های ایثارگری اظهارکرد: طبق قانونی که از قبل وجود داشت، افراد دارای ۳۰ ماه سابقه رزمندگی و اسارت یا ۳۰ درصد جانبازی می‌توانند یک فرزند خود را از انجام خدمت سربازی معاف کنند که این قانون همچنان وجود دارد.

سردار کریمی در نشست خبری اضافه کرد: سال گذشته نیز قانونی تصویب شد که براساس آن افرادی که ۲۸ یا ۲۹ ماه سابقه حضور در جبهه، رزمندگی یا درصد جانبازی داشته باشند یک فرزندشان را از انجام خدمت سربازی معاف کنند که این طرح سال گذشته برای ۲۰ هزار نفر اجرا شد و امسال نیز برای ۲۰ هزار نفر اجرا خواهد شد.
وی افزود: اما با توجه به اینکه تعداد ایثارگران بیشتر از آنکه قانونگذار تصور می‌کرد بود، امسال قانون جدیدی اجرا شد که براساس آن به ازای هر یک ماه آزادگی یا رزمندگی یا هر یک درصد جانبازی ۱۲ روز کسر خدمت به فرزندان این افراد تعلق می‌گیرد.
کریمی خاطر نشان کرد: این طرح نیز هم اکنون در حال اجرا است و متقاضیان می‌توانند از آن استفاده کنند اما تنها تفاوت آن در این است که برای استفاده از این طرح فرد باید حتما نسبت به اعزام به سربازی اقدام کرده باشد و نمی‌تواند کسر خدمت را برای سال‌های بعدی ذخیره کند.

به گفته جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا طرحی به عنوان امام حسن مجتبی (ع) در نیروهای مسلح در حال انجام است که براساس آن برخی افراد مثلا خلبانانی که در جنگ حضور داشته و دیگر موارد ریز و استثناء نیز در صورت دارا بودن شرایط می‌توانند کسرخدمت ایثارگری‌ دریافت کنند.
وی درباره مدافعان حرم نیز گفت: در مورد شهدا و جانبازان مدافعان حرم، بخشنامه‌ مجزایی صادر نشده و همگی از یک قانون تبعیت می‌کنند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما