1398/11/22 سه‌شنبه

پودمانی برای اشتغال سربازان پس از خدمت

رئیس موسسه علمی کاربردی ناجا گفت: فراگیری پودمان همزمان با خدمت سربازی با قابلیت اشتغال برای سربازان ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سردار بختیاری طی سخنانی در نشست مسئولان دانشگاه جامع علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای و مسئولان ناجا افزود: برای این که پاسخگوی دغدغه اشتغال سربازان باشیم طرح آموزشی پودمانی را ایجاد کردیم، در این طرح سرباز در حین خدمت مهارت‌های لازم را برای اشتغال فرا می‌گیرد.

وی گفت بر اساس این طرح، سربازان از مشوق‌هایی برای ادامه مهارت آموزی از جمله تخفیف شهریه بهره مند می‌شوند که ۵۰ درصد از شهریه دوره‌های پودمانی توسط دانشگاه و نیرو‌های مسلح پرداخت می‌شود.

رئیس موسسه علمی کاربردی ناجا با بیان این که مهمترین دلیل برگزاری این پودمان، آموزش مهارت و قابلیت اشتغال است، گفت: این یک طرح ملی است و طرح آزمایشی آن از امروز در ۸ استان آذربایجان غربی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، گیلان، کرمانشاه، خراسان رضوی و تهران اجرایی می‌شود.

سردار بختیاری تأکید کرد: در تهران سه مرکز برای گذراندن دوره‌های پودمانی پیش بینی شده که در شرق تهران مرکز علمی کاربردی یگان ویژه پاسداران، در مرکز تهران مرکز علمی کاربردی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و در غرب تهران مرکز آماد و پشتیبانی نیروی انتظامی است.

وی افزود: سربازان متناسب با علاقه خود در این پودمان‌ها شرکت می‌کنند همچنین برای سربازان سایر استان ها هم دستورات لازم داده شده است.

رئیس موسسه علمی کاربردی ناجا افزود: از روز شنبه ۲۶ بهمن سربازان با مراجعه به سایت دانشگاه جامع علمی کاربردی برای ثبت نام در دوره‌های پودمانی شرکت می‌کنند و پس از پر کردن کاربرگ مربوطه می‌توانند مراحل تکمیلی را در محل انتظامی ناجا انجام دهند.

سردار بختیاری گفت: چنانچه سربازان در مدت سربازی خود تنها یک بخش از پودمان را بگذرانند سایر بخش‌های این پودمان را می‌توانند پس از پایان خدمت سربازی در مراکز علمی و کاربردی محل سکونت بگذرانند و مدرک خود را دریافت کنند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما