1397/10/27 پنجشنبه

2500 سرباز وظیفه نخبه جذب شرکت های دانش بنیان می شوند

فرمانده قرارگاه مهارت‌ آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از جذب دو هزار و 500 سرباز وظیفه نخبه و شایسته در سال جاری در شرکت های دانش بنیان خبر داد.

به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار مهدی فرحی در نشست مشترک امضای تفاهمنامه جذب سربازان وظیفه در شرکت های دانش بنیان، افزود: هدف از اجرای این طرح ارتقای بهره وری از سربازان نخبه است، این طرح منشا تحولات خوبی برای جذب سربازان با مدرک بالا در دستگاه های دولتی و خصوصی خواهد بود.
وی ادامه داد: شیوه نامه این طرح تدوین شده است. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عهده دار این طرح است و سامانه سینا با عنوان درگاهی برای مراجعه این افراد در نظر گرفته شده است.
سردار فرحی افزود: در این طرح آزمایشی، تعداد 500 نفر برای امسال از سوی فرمانده کل قوا مجوز اخذ شده است که برای افرادی که شش ماه تا یک سال از خدمت آنها باقیمانده است، استفاده شود.
فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح گفت: در این راستا تعداد 2 هزار نفر از سربازان وظیفه نخبه و شایسته که یک سال از خدمت آنها باقیمانده است برای گذراندن خدمت سربازی در شرکت های دانش بنیان مشغول به خدمت شوند.
سردار فرحی افزود: در این طرح که با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار است، برگزار شود، از سهمیه 500 نفری تعداد 150 نفر و از سهمیه 2 هزار نفر، تعداد 600 نفر به وزارت صنعت، معدن و تجارت تعلق می گیرد. همچنین برای وزارت ورزش و جوانان از سهمیه 2 هزار نفری، 50 نفر و از سهمیه 500 نفر، 30 نفر تعلق می گیرد.
وی ادامه داد: چنانچه این طرح با موافقت همراه باشد طی سال های آینده ادامه می یابد.
این تفاهمنامه بین «محمد مهدی تندگویان» معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و «عباس قبادی» معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و با حضور سردار «موسی کمالی» رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح امضا شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما