1396/7/6 پنجشنبه

رئیس تربیت بدنی نیروهای مسلح:

شرایط مناسبی برای سربازان قهرمان ایجاد می‌شود

رئیس تربیت بدنی نیروهای مسلح گفت: با همکاری برخی نهادها، قانون «سرباز قهرمان» بازنگری و شرایط مناسب تری برای این سربازان فراهم می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان؛ سردار مهرعلی باران چشمه رئیس سازمان تربیت بدنی نیروهای مسلح درباره اجرایی شدن قانون سرباز قهرمان گفت: با توجه به تصویب قانون سرباز قهرمان توسط مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، دستورالعمل اجرایی شدن آن توسط وزارت ورزش، وزارت دفاع و تربیت بدنی نیروهای مسلح تهیه شد.

وی افزود: نکاتی در خصوص اجرای قانون سرباز قهرمان در سامانه موجود است که نیاز به بازنگری دارد که امیدوارم پس از این بازنگری شرایط مناسب‌تری برای سربازان قهرمان ایجاد شود.

رئیس تربیت بدنی نیروهای مسلح با اشاره به این قانون که شامل حال قهرمانان المپیکی دارای مدال طلا، نقره و برنز، قهرمانان اول و دوم مسابقات جهانی و نفرات اول مسابقات آسیایی، می‌شود، گفت: همچون گذشته ورزشکارانی که عضو تیم‌های ملی هستند پس از گذراندن دوره آموزشی مقدماتی در اختیار فدراسیون‌ها قرار می‌گیرند.

باران چشمه ادامه داد: برخی ورزشکاران هم در سطح ملی نیستند و در لیگ‌های برتر کشور فعالیت دارند که با ایجاد پایگاه‌های قهرمانی در سطح نیروهای مسلح تلاش کرده ایم در این باشگاه‌ها و پایگاه‌های قهرمانی به کار گرفته شوند تا بتوانند فعالیت حرفه‌ای خود را ادامه دهند.

رئیس تربیت بدنی نیروهای مسلح همچنین در خصوص مجوز خروج از کشور احمد نوراللهی یادآور شد: با پیگیری‌های مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان مجوز خروج از کشور این بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس برای بازی مقابل الهلال عربستان صادر شد، اما در هر صورت وی سرباز و تا تاریخ ۲۹ آذر امسال در اختیار نیروهای مسلح است.

 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما