1396/12/22 سه‌شنبه

رئیس سازمان قضایی استان ایلام:

بدون هیچ مسامحه‌ای با متخلفان برخورد قانونی خواهیم کرد

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان ایلام گفت: بدون هیچ مسامحه‌ای با متخلفان برخورد قانونی خواهد کرد.

محمد روشنایی در جمع کارکنان یگان ویژه استان به تشریح قوانین و موضوعات قضایی و مرتبط به مأموریت‌های ناجا پرداخت و اظهار داشت: کارکنان یگان ویژه در مأموریت‌های محوله باید هوشیاری و دقت نظر خود را دوچندان کنند تا مخلان نظم و امنیت دررسیدن به اهداف شوم خود ناکام کنند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: برخورد قاطعانه با هرگونه بزه‌کاری در دستور کار قضایی قرار دارد و در ایجاد امنیت این دستگاه بدون هیچ مسامحه‌ای با متخلفان برخورد قانونی خواهد کرد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان ایلام امنیت را از مهم‌ترین نیازمندی‌های زندگی انسان عنوان کرد و افزود: رسالت کار نیروی انتظامی تأمین نظم و امنیت است تا بتواند پناهگاهی محکم برای مردم ایجاد کند که در سایه آن، شهروندان احساس آرامش و امنیت داشته باشند.

محمد روشنایی با اشاره به این‌که دستگاه قضائی حمایت‌های قانونی خود را هیچ‌گاه از مأموریت‌های پلیس دریغ نکرده و همواره با حداکثر توان حامی و پشتیبان کارکنان نیروی انتظامی است،خاطرنشان کرد: مجموعه پلیس و دستگاه قضائی، ارکان حافظان نظم و امنیت در نظام اسلامی هستند که در راستای اهداف نظام و در جهت تأمین نظم و برقراری امنیت و حصول عدالت در سطح جامعه تلاش می‌کنند.

روشنایی با تأکید بر انضباط اجتماعی، اخلاق حرفه‌ای، مهارت شغلی و رعایت حقوق شهروندی توسط کارکنان، بیان نمود: پلیس باید در مقام مجری قانون بااقتدار توأم با رأفت انجام‌وظیفه کند.

این مقام قضایی در ادامه با اشاره به اجرای قانون آیین کیفری در کشور اظهار کرد: نقش آموزش همگانی در آگاهی مردم نسبت به وظایف پلیس بسیار مهم است و پلیس باید در مواردی که در حیطه وظایفش است حقوق شهروندی را به آنان گوشزد کند تا جامعه به سمت قانون‌مداری بیشتر سوق یابد.

روشنایی تصریح کرد: متولیان نظم و امنیت باید همواره به انجام مأموریت‌ها نگاه علمی داشته و ضمن برخورد با قانون‌شکنان،‌ اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار خود قرار دهند.

قاضی روشنایی در پایان با تأکید بر حفظ حریم و حقوق شهروندان، بیان نمود: اعتماد مردم به پلیس و دستگاه قضائی زمانی محقق می‌شود که مردم عدالت را دررسیدن به حقوق مادی و معنوی خود لمس کنند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما