1398/7/15 دوشنبه

قاضی دادسرای نظامی کردستان:

طرح پیشگیری از خشونت توسط نظامیان و علیه نظامیان در دست بررسی است

شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کردستان با موضوع پیشگیری از جرایم، خشونت، توهین و فحاشی برگزار شد.

سیدحجت فرجی دادیار دادسرای نظامی استان در این جلسه، با بیان اینکه خشونت در سازمان ملل متحد به عنوان مسئله مهم مورد بررسی قرار گرفته و در حال پیگیری جدی است، اظهار داشت: چالش‌‌هایی در خصوص نظارت بر مجرمان خطرناک وجود دارد که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه طرح برخورد و جمع‌آوری مجرمان خطرناک به‌دلیل رعایت حقوق افراد، طرح راحتی نیست، افزود: باید کنترل و نظارت بیشتری در این حوزه لحاظ شود.

جانشین دادستان نظامی کردستان با بیان اینکه در حوزه نظارت بر مجرمان خطرناک چالش‌هایی در جرم شناسی وجود دارد، گفت: نبود معیار مشخص برای تعیین مجرمان خطرناک و صرف نام بردن از آنها کفایت نمی‌کند.

فرجی با تاکید بر اینکه باید دیدگاه حقوقی و کارشناسی نسبت به پیشگیری از خشونت داشته باشیم، خاطر نشان کرد: تشکیل بانک اطلاعاتی و ثبت اطلاعات مجرمان شاید در کشف مجرمان موثر باشد اما چون انسان موجودی متغیر است بنابراین ثبت اطلاعات افراد تحت تعقیب و پیگیری، ممکن است به نوعی منجر به تولید خشونت شود.

وی با ذکر اینکه در پیشگیری از خشونت باید تامین و تضمین امنیت اولویت باشد، اعلام کرد: طرح پیشگیری از خشونت توسط نظامیان و طرح پیشگیری از خشونت علیه نظامیان در حال پیگیری و بررسی است.

قاضی دادسرای نظامی استان خاطر نشان کرد: باید راهکارهای کنترل، مراقبت و بازپروری مجرمان پیش‌بینی شود نه نابودی و تحقیر کردن آنها که از جامعه طرد شوند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما