1398/5/20 يكشنبه

دادستان نظامی استان کرمان:

لباس نیروی انتظامی لباس مسئولیت و خدمت است

به همت سازمان قضایی نیروهای مسلح استان کرمان کارگاه آموزشی دو روزه ویژه کارکنان فرماندهی انتظامی شهرستان کرمان برگزار شد.

دادستان نظامی کرمان در این دوره آموزشی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفت: انسان بر اساس ذات و طبیعتش دنبال حق و حقیقت است و کارگزاران نظام نیز در ماموریتی که به آنها محول شده می بایست دنبال حق باشند چون سعادت دنیا و آخرت را در پی دارد.
نادر فرامرزپور با تاکید بر اینکه پلیس باید الگوی نظم و انضباط در جامعه باشد، بیان داشت: مردم، پلیس را الگوی نظم و انضباط در جامعه می دانند لذا ماموران پلیس بایستی با رعایت قوانین و مقررات، الگوی بسیار خوبی برای مردم باشند.
وی افزود: اجرای دقیق قوانین و مقررات علاوه بر انجام هر چه بهتر ماموریت های محوله به ترویج قانونمداری در بین آحاد مردم جامعه کمک می کند و هر جا که قانون و نظم لحاظ نشود دچار خسران می شویم.
دادستان نظامی استان با اشاره به وظایف قوه قضائیه در قانون اساسی اظهار داشت: تشکیلات قضایی بدون ضابطان خود قادر به انجام این وظایف مهم نمی باشد و در واقع ضابطان حکم بازوی توانمند قوه قضائیه در تامین عدالت در جامعه را دارند.
وی ضمن بیان حدود وظایف، اختیارات و تکالیف ضابطان در قانون آئین دادرسی کیفری و چگونگی برخورد با جرایم و تخلفات اظهار داشت: لباس نیروی انتظامی لباس مسئولیت و خدمت است و اهمیت شغل پلیس از آن جهت است که حافظ و نگهبان جان، اموال و حقوق مردم است و توقع مهم مردم از پلیس، برخورد قاطع با متجاوزان به مال، جان، حیثیت و آبروی افراد است و باید در این راه موازین اخلاقی و قانون با دقت رعایت شود.
دادستان نظامی استان کرمان ضمن تشکر از تلاش ها، مجاهدت ها و آمادگی مطلوب فرمانده و کارکنان خدوم انتظامی شهرستان کرمان اظهار داشت: مردم بر کردار و رفتار ما نظارت دارند و عملکرد ما را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهند و از این رو باید با نهایت سعه صدر با مردم رفتار نمود.
فرامرزپور تصریح کرد: تلاش در جهت آشنایی هر چه بیشتر کارکنان انتظامی با قوانین مرتبط به ویژه قانون آئین دادرسی کیفری و کمک به اجرای کیفی ماموریت ها و حفظ اقتدار پلیس از اهداف دادسرای نظامی است.
وی تعامل سازنده دستگاه قضایی و نیروی انتظامی و طرح مسائل و مشکلات ماموران در انجام وظایف را سبب اجرای هر چه بهتر ماموریت ها دانست و افزود: حضور نیروی انتظامی و دستگاه قضایی در کنار هم، منشأ امنیت پایدار در جامعه است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما