1398/11/21 دوشنبه

تاکید تهران و کیف بر جلوگیری از سیاسی شدن پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی

دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌وگوی تلفنی با همتای اوکراینی‌اش با موضوع سقوط هواپیما اشاره و تاکید کرد: این حادثه تلخ به دلیل اشتباه انسانی موردی پدید آمده و نباید اجازه دهیم که با دخالت عناصر مغرض به جنجال سیاسی مبدل شود.

تاکید تهران و کیف بر جلوگیری از سیاسی شدن پرونده سقوط هواپیمای اکراینیبه گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی پیش از ظهر امروز با الکسی دانیلوف دبیر شورای امنیت ملی اوکراین به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.

شمخانی در این گفت‌وگو با تسلیت کشته شدن تعدادی از اتباع کشور اوکراین در سانحه سقوط هواپیمای این کشور در تهران با خانواده قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرد.

وی با تاکید بر اراده جمهوری اسلامی ایران برای همکاری کامل با طرف‌های ذیربط در این حادثه خاطر نشان ساخت: با هماهنگی نزدیکی که از ابتدای وقوع حادثه میان دو کشور برقرار شد کارشناسان اوکراینی اولین گروهی بودند که به ایران وارد شدند و بدون هیچ محدودیتی با تامین دسترسی‌های مورد نیاز، بررسی‌های فنی و میدانی را آغاز کردند.

شمخانی با اشاره به ضرورت تداوم تلاش دو کشور برای جلوگیری ازاعمال اراده طرف‌های دیگر وایجاد سوء تفاهم در روند بررسی‌های فنی و کارشناسی گفت: این حادثه تلخ به دلیل اشتباه انسانی موردی پدید آمده و نباید اجازه دهیم که با دخالت عناصر مغرض به جنجال سیاسی مبدل شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با دعوت از همتای اوکراینی خود برای سفر به تهران و بررسی مشترک این رخداد از سوی نهاد‌های امنیت ملی دو کشور اظهار داشت: دستیابی به ارزیابی فنی موردتوافق می‌تواند به تعیین تکلیف این پرونده در فضایی کارشناسی و غیر سیاسی کمک شایانی نماید.

دبیر شورای امنیت ملی اوکراین نیز در این گفت‌وگو با ابراز تسلیت متقابل و همدردی با رهبری، رییس جمهور، ملت ایران و خانواده‌هایی که عزیزانشان را در این حادثه از دست داده اند اظهار داشت: از همکاری و میزبانی موثر ایران برای بررسی کارشناسی ابعاد این حادثه صمیمانه سپاسگزارم

وی با تاکید بر ضرورت تسریع درروشن شدن ابعاد و دلایل حادثه که می‌تواند از دخالت طرف‌های دیگر جلوگیری نماید افزود: لازم است ضمن تداوم همکاری مشترک، روش‌های تسریع در اعلام نتیجه نهایی و خاتمه پرونده راشناسایی و پیگیری نماییم.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما