1398/2/23 دوشنبه

رئیس سازمان قضایی استان لرستان تأکید کرد:

ضرورت آشنایی دقیق مأموران پلیس با قانون به‌کارگیری سلاح

کلاس آگاه سازی حقوقی و قضایی کارکنان فرماندهی انتظامی شهرستان بروجرد با تدریس رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان برگزار شد.

محمد محمودی رئیس سازمان قضایی استان لرستان در این دوره آموزشی گفت: بالا بردن سطح آگاهی کارکنان از قوانین و مقررات، نظارت اصولی و مستمر از سوی فرماندهان و گزینش صحیح افراد از مهمترین راهکارهای مؤثر در امر پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح است.
وی بر ضرورت آشنایی دقیق مأموران پلیس با قانون به کارگیری سلاح تأکید کرد و افزود: هنگام برخورد با متجاوزان و مجرمان در مأموریت های محوله، آشنایی کارکنان با قانون به کارگیری سلاح یک ضرورت است چرا که اکثر تخلفات و جرایم در نیروهای مسلح به دلیل نداشتن آگاهی به قوانین رخ می دهد.
رئیس سازمان قضایی استان درباره مقررات تیراندازی به سمت وسایل نقلیه متخلف گفت: در صورتی که وسیله نقلیه بنا بر قراین و دلایل یا اطلاعات موثق، مسروقه و یا حامل افراد متواری، اموال مسروقه، کالای قاچاق، مواد مخدر و سلاح و مهمات غیرمجاز باشد یا از وسیله نقلیه برای تهاجم عمدی به مأموران یا مردم استفاده شود، مأموران با رعایت ضوابط قانونی مجاز به تیراندازی به منظور متوقف نمودن خودرو هستند.
وی افزود: با مردم حتی مجرمان باید با رعایت اخلاق اسلامی، قانون و حفظ اقتدار و عزت نیروهای مسلح برخورد شود.
این مقام قضایی در پایان، به سوالات حاضران پاسخ داد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما