1397/3/12 شنبه

معرفی مدیران کل جدید نظارت و ارزیابی و بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان قضایی نیروهای مسلح

در مراسمی که با حضور مدیران سازمان قضایی نیروهای مسلح برگزار شد، عباس‌رضا پارساپور سکان مدیریت اداره کل نظارت و ارزیابی و حسین نجف زاده سکان هدایت اداره کل بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان قضایی نیروهای مسلح را برعهده گرفتند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در این مراسم، با اشاره به نقش بازرسی و جایگاه نظارت در حکومت امیرالمومنین(ع) گفت: علی (ع) در اداره امور، کارگزاران و مسئولان حکومتی را زیر نظر می گرفت تا وظایف و مسؤلیت های خود را درست انجام دهند.

وی افزود: ایشان در نامه ای به مالک می فرمایند: «بدان مردم از گروه های مختلفی هستند و باید گروهی باشند که گروه دیگر را در مسیر قرار دهند؛ عده ای را به عنوان بازرس بگمار تا امور را بازرسی کنند و خطایی صورت نگیرد.»حجت الاسلام والمسلمین بهرامی، نظارت و بازرسی را امری ضروری دانست و توضیح داد: اولاً ضامن امانتداری و خوش رفتاری است و رفتار مناسب کارگزاران با مردم را که از اهداف راهبردی نظام اسلامی است، تضمین می کند، ثانیاً موجب سلامت کارگزاران است.

وی تصریح کرد: پست و مقام ماندنی نیست که بخواهیم به دلخواه با مردم رفتار کنیم بلکه باید در چهارچوب قانون و مقررات عمل کنیم.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح تأکید کرد: ما کارگزاران مردم هستیم و اگر از عملکردمان راضی باشند بدانیم که دستگاه قضایی کار خودش را درست و قوی انجام داده است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به ویژگی‌های بازرسان از منظر امیرالمؤمنین(ع) گفت: نظارت کوچک شمرده نشود و افرادی که به عنوان بازرس و ناظر انتخاب می‌شوند امانتدار، راستگو و صادق باشند تا کارها به سلامت پیش برود.

حجت الاسلام بهرامی تأکید کرد: کسی که به عنوان بازرس انتخاب می شود مورد اعتماد باشد و به جز حق نگوید زیرا که کار بازرسی بسیار سخت و حساس است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در ادامه ضمن تقدیر از زحمات آقایان دائمی و شریف، مدیران کل سابق بازرسی و رسیدگی به شکایات و نظارت و ارزیابی گفت: این دو مدیر متدین و متعهد، بدون حاشیه زحمات زیادی در معاونت نظارت و بازرسی کشیدند و با قاطعیت و حفظ امانت سعی در صیانت از کارکنان و اجرای عدالت داشتند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما