1397/6/21 چهارشنبه

معاون سازمان‌های نظامی ستاد امربه معروف سیستان و بلوچستان:

نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر به نفع نظام مقدس اسلامی و مردم است

نشست شورای معاونان ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان به میزبانی سازمان قضایی نیروهای مسلح استان برگزار شد.

در این نشست که به مناسبت فرارسیدن هفته امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد، معاون سازمان های نظامی ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان سیستان و بلوچستان گفت: آحاد جامعه در تمامی سطوح، از حق امر به معروف و نهی از منکر برخوردار هستند.
مرتضی تمیزی افزود: مردم و حاکمیت به سهم خود در نهادینه شدن این فریضه الهی سهم دارند و وظیفه مردم، ارشاد خواهر و برادر دینی است و دین مبین اسلام بر خیرخواهی همنوع پایه‌ریزی شده است.
وی با بیان اینکه در قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، وظیفه آحاد جامعه اسلامی از باب نظارت عمومی تبیین شده است، گفت: در این رابطه مردم نسبت به مسئولان و مسئولان نسبت به مردم، حق تذکر را دارند و مهمترین و ارزشمندترین بُعد امربه معروف و نهی از منکر در حوزه مسئولان و مدیران است چون تصمیمات و عملکرد آنها در تمام سطوح جامعه تأثیرگذار است.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گفت: هر فردی که مسئولیتی در امر به معروف و نهی از منکر دارد باید با یک جامع نگری نسبت به این فرایض نگاه کرده و راهکاری مناسب با آسیب های موجود در جامعه ارائه نماید تا به اندازه توان، نقشی در انجام این فریضه الهی ایفا کرده باشد.
وی با بیان اینکه نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر به نفع نظام مقدس اسلامی و مردم است، در عین حال تصریح کرد: پس از گذشت چهل سال که از عمر پربرکت انقلاب اسلامی می‌گذرد زیبنده نیست که هنوز به دنبال نهادینه کردن این فریضه الهی هستیم در حالی که امروز نتیجه و محصول این فرایض الهی را باید برداشت کنیم.
این مقام قضایی، نقش نیروهای مسلح را در نهادینه کردن امربه معروف و نهی از منکر در جامعه بسیار مهم دانست و گفت: سازمان قضایی نیروهای مسلح در حوزه معاونت سازمان های نظامی ستاد امربه معروف و نهی از منکر با تدابیر فرماندهان، مسئولان عقیدتی سیاسی و دفاتر نمایندگی ولی فقیه، برنامه های مدونی را در بحث فریضتین الهی پیش بینی نموده که به نحو مطلوب در سطح یگان ها و خانه های سازمانی در حال اجرا است.
وی تصریح کرد: قطعاً نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر در سطح اجتماع از سوی نیروهای مسلح به خصوص سپاه پاسداران و نیروی انتظامی که ارتباط مستقیم با مردم دارند، بی تأثیر نیست.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما