1397/2/26 چهارشنبه

رئیس سازمان قضایی استان خبر داد:

کاهش 32 درصدی ضرب و جرح عمدی در آذربایجان غربی

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان آذربایجان غربی از کاهش 32 درصدی جرم ایراد ضرب و جرح عمدی در نیروهای مسلح استان خبر داد و آن را یک موفقیت مهم برشمرد.

در نشست اعضای شورای استانی پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح استان آذربایجان غربی، آخرین وضعیت جرایم فرار از خدمت، ایراد ضرب و جرح عمدی و جرایم مرتبط با قاچاق بررسی شد.
دکتر رضا صمیمی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان در این جلسه اظهار داشت: شوراهای استانی بازوی اجرایی سیاست‌های متخذه در مجامع استانی است اما متأسفانه چون پشتوانه اجرایی قوی ندارند تا بتوانند مستمراً کار را ادامه بدهند از خروجی مطلوبی برخوردار نیستند.
وی درعین‌حال گفت: البته این به معنی عدم بهره‌دهی کامل نیست و خوشبختانه مجامع استانی منشأ آثار و برکات بسیار خوبی بوده و جرایم استان کاهش محسوسی داشته است.
صمیمی با تأکید بر لزوم درک اهمیت خروجی جلسات شوراهای استانی اظهار داشت: مصوبات مجامع به ستاد کل نیروهای مسلح منعکس‌شده و از آن طریق به محضر فرمانده معظم کل قوا می‌رسد و ایشان به جرایم نظامی حساسیت خاصی دارند.
وی افزود: همچنین گزارش جرایم مهم در قالب خبرنامه از سوی سازمان قضایی به عرض ایشان رسیده و رهبر معظم انقلاب مانند یک حقوقدان وارد مسائل شده و نکات لازم را نسبت به جرایم نیروهای مسلح ابراز می‌دارند.
این مقام قضایی با اشاره به حساسیت خاص رهبر معظم انقلاب به کنترل جرم ایراد ضرب و جرح عمدی در بین نظامیان از کاهش 32 درصدی این جرم در استان طی سال 96 خبر داد.
وی افزود: خوشبختانه کنترل جرم ایراد ضرب و جرح دستاوردهایی خوبی داشته و 32 درصد آمار قابل‌اعتنایی است و مشخص است که در یگان‌ها در این زمینه کار شده و امیدواریم با تغییر شکل شورای استانی در سال 97 بهتر هم بشود.
رئیس سازمان قضایی استان در ادامه، با اشاره به پیش‌بینی کاهش 15 درصدی جرم فرار از خدمت در استان طی سال 96 گفت: روند کاهش این جرم بسیار کند است و در سال 96 حدوداً 5/1 درصد بوده لذا فرماندهان در اجرای مصوبات پیشگیری، بیشتر دقت کنند چون قول داده بودند تا با اتخاذ تدابیر لازم در هر سال حدوداً 15 درصد فرار از خدمت را کاهش دهند که آمار، نشان‌دهنده عدم تحقق این مهم است.
وی با بیان اینکه فرار از خدمت جرم شایعی است که سازمان قضایی و نیروهای مسلح را از جهت مختلف تحت تأثیر قرار داده است، افزود: بیش از 50 درصد پرونده‌های شعبات دادسرا و دادگاه استان به این جرم اختصاص دارد و گاهی رسیدگی به پرونده‌های مهم را نیز تحت شعاع قرار می‌دهد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما