1398/6/13 چهارشنبه

رئیس سازمان قضایی استان اردبیل:

توانایی چانه زنی دیپلماسی در مقابل قدرت‌ها ناشی از قدرت نظامی جمهوری اسلامی است

کارگاه آگاه‌سازی قضایی و حقوقی به همت سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اردبیل در سپاه ناحیه خلخال برگزار شد.

کریم نوروزی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اردبیل در این کارگاه با بیان اینکه امروز اگر قدرت چانه زنی دیپلماسی در عرصه بین المللی و در مقابل قدرت ها داریم ناشی از قدرت نظامی نیروهای مسلح است، گفت: امروز حتی دشمنان هم اذعان می کنند که نظام جمهوری اسلامی ایران به یک قدرت منطقه ای و جهانی تبدیل شده است.
وی با اشاره به اینکه نیروی انسانی رکن اساسی سپاه است، تصریح کرد: ما مکلفیم از این رکن به خوبی حفاظت کنیم و نیروی مسلحی که نیروی انسانی مقتدر، آگاه و منضبط نداشته باشد، محکوم به فناست.
نوروزی افزود: هشت سال دفاع مقدس اهمیت این رکن را به ما اثبات کرد چرا که بدون ابزار و امکانات و سازمان منسجم و صرفا به اتکای نیروی انسانی مستعد، آگاه و دلسوز در مقابل استکبار جهانی ایستادیم.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان در بخش دیگری از سخنانش به صلاحیت دادسراها و دادگاه های نظامی پرداخت و گفت: برابر قانون، رسیدگی به جرایم خاص نظامی و انتظامی نیروهای مسلح در صلاحیت سازمان قضایی نیروهای مسلح است و قاضی دادسرا و دادگاه نظامی هم بایستی با امور نظامی آشنا باشد تا بتواند قضاوت درست و عادلانه انجام دهد.
این مقام قضایی به تشریح جزئیات جرم اختلاس پرداخت و افزود: از آثار و تبعات این جرم، بی اعتمادی مردم به نظام است که از هر آسیبی بدتر است.
نوروزی، تعمیق اخوت اسلامی، تقویت قانون گرایی، بررسی علل ارتکاب جرایم در میان نیروهای سپاه و روش های کاهش این جرایم را از اهداف برگزاری این کارگاه عنوان کرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما