1398/4/20 پنجشنبه

معاون نظارت و بازرسی:

آگاهی بخشی آمار جرایم را پایین می‎آورد

معاون نظارت و بازرسی سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: آموزش و آگاهی بخشی موجب کاهش جرایم در جامعه می‌شود و یکی از اولویت های این سازمان پیشگیری از وقوع جرم است.

دکتر احمد غلامی روز چهارشنبه در آئین تکریم و معارفه دادستان نظامی خراسان شمالی اظهار داشت: پیشگیری از وقوع جرم رابطه مستقیمی با آموزش و افزایش آگاهی افراد دارد و باید در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی در ادامه، بر ضرورت حفظ سلامت نیروهای امنیتی تاکید کرد و افزود: زمانی که از نیروهای مسلح صحبت می‌شود، امنیت به ذهن می‌آید و امنیت در زندگی فردی و اجتماعی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان قضائی نیروهای مسلح، امنیت را دارای رابطه ای مستقیم با رزق و روزی دانست و گفت: هرچه امنیت افزون باشد روزی افراد جامعه نیز مضاعف خواهد شد.

غلامی گفت: علاوه بر نیروهای مسلح باید دیگر سازمان ها و دستگاه‌ها نیز خود را در قبال امنیت کشور مسئول بدانند و تلاش کنند تا مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی به حداقل برسد.

** نرخ جرایم مهم در خراسان شمالی صفر است
فرمانده مرزبانی خراسان شمالی در این مراسم میزان جرایم مهم در این استان را در حد صفر دانست و گفت: با اقدامات پیشگیرانه و تلاشی که در سال های اخیر در استان صورت گرفته، میزان جرایم مهم بسیار کاهش یافت است.

سرهنگ قربانعلی داوطلب اظهار داشت: پیشگیری از وقوع جرم در استان بسیار موثر بوده به گونه ای که میزان جرایم نسبت به سال قبل ۵۳ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: در مرزهای استان خوشبختانه جرم های مهمی از جمله قاچاق مواد مخدر، سلاح و انسان وجود ندارد و تنها مشکلات اندکی در زمینه قاچاق احشام و چرای دام داریم که این امر نیز باید با آموزش و آگاه بخشی کنترل شود.

در این آئین با قدردانی از خدمات احمد منصوری نسب، مجتبی زارع به عنوان دادستان نظامی جدید استان خراسان شمالی معرفی شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما