1395/11/23 شنبه

رئیس سازمان قضایی استان اردبیل:

قانونی که در مورد صاحبان زر و زور و ثروت اجراء نشود، عین ناعدالتی است

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اردبیل از خصوصیات مهم قانون را عمومیّت داشتن آن عنوان کرد و گفت: قانونی که در مورد فقرا و ضعفا اجرا بشود ولی در مورد صاحبان زر و زور و ثروت اجراء نشود، عین ظلم و نا عدالتی است.

کریم نوروزی در همایش فرماندهان ارشد انتظامی استان، تحقق وگسترش عدالت را از وظایف و ماموریت‌های قوه قضائیه برشمرد و افزود: با رفتار عادلانه خود در دستگاه قضایی در صدور رأی و تصمیمات قضایی و نیروی انتظامی در برخورد با افراد، ثابت کنیم نظام عدالت محوری داریم.
وی تصریح کرد: دشمن هم جهت ضربه زدن به نظام اسلامی از این بهانه استفاده می کند تا حاکمیت ما را ناعادل معرفی کند.
رئیس سازمان قضایی استان با بیان اینکه نیروی مسلح جمهوری اسلامی ایران سالم‌ترین و پاک‌ترین نیروی نظامی در دنیا است، افزود: نیروی انتظامی با این همه تنوع ماموریتی، سالم‌ترین نیروها را در اختیار دارد و زمان و مکان نیز برای این نیروهای مخلص تعریف نشده است.
این مقام قضایی با بیان اینکه اقتدار هر نظام و حاکمیّتی را با امنیت و اقتدار نیروهای مسلح آن کشور می سنجند، افزود: حاکمیتی مقتدر و قدرتمند است که نیروی مسلح مقتدری داشته باشد.
وی افزود: اقتدار نیروهای مسلح از سه رکن اساسی شامل: ابزار و امکانات، ساختار و نیروی انسانی تشکیل شده که نیروی انسانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
این مقام قضایی، علم و دانش، تعهد و قانون مداری را سه رکن نیروی انسانی مقتدر برشمرد و افزود: یک نیروی مسلح قانون مدار یک نیروی مسلح مقتدر است؛ عمل فرا قانونی و خروج از قانون به خاطر حفظ قدرت، تیشه به ریشه اقتدار می زند.
رئیس سازمان قضایی نیروی های مسلح استان اردبیل در ادامه، با اشاره به موادی از قانون آئین دادرسی کیفری جدید گفت: این قانون تکالیف جدیدی را برای کارکنان نیروی انتظامی ایجاد کرده که عدم عمل به آنها باعث بوجود آمدن آسیب ها می شود.
وی مهمترین موضوع مورد بحث در قانون آئین دادرسی کیفری را اصل عدالت برشمرد و تصریح کرد: پایداری هر نظامی به عدالت آن وابسته است و شما عبارت «الملک یبقی مع الکفر و لایبقی مع الظلم» را حتماً هزاران بار شنیده اید واین عدالت باید در گفتار و رفتار باشد.
نوروزی در ادامه، به انتظارات مردم از دولت و دستگاه قضایی مقتدر پرداخت و گفت: امنیت و عدالت دو واژه بسیار مقدسی هستند که تمام نعمت‌های الهی در آنها خلاصه می شود و در نوک پیکان این ماموریت، ضابطین قضایی قرار دارند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما