1397/12/16 پنجشنبه

نگاه رئیس جدید قوه قضائیه به سازمان قضایی نیروهای مسلح؛

اعتماد رهبری، مأموریت و مسئولیت قضات سازمان قضایی را خاص و ویژه می کند

شهریور ماه 1395 آیت الله سیدابراهیم رئیسی مهمان و سخنران همایش سراسری مدیران سازمان قضایی نیروهای مسلح در مشهد مقدس بودند.

مرور سخن ایشان در این همایش می تواند ما را با نگاه رئیس جدید قوه قضائیه به سازمان بیشتر آشنا سازد.
آیت الله سیدابراهیم رئیسی در این همایش گفت: اعتمادی که رهبری به مجموعه سازمان قضایی دارند، مأموریت و مسئولیت قضات این سازمان را خاص و ویژه می کند.
وی با بیان اینکه تغییرات زمان و پرونده‌های جدید مسئولیت قاضیان را سنگین‌تر می‌کند، افزود: پرونده های خطیر و مهمی که سازمان قضایی نیروهای مسلح رسیدگی می کند، می طلبد استمداد بطلبید از محضر پروردگار متعال و حضرت رضا(ع) برای اینکه راه را بنمایانند و هدایت کنند قاضی را در جهت فهم موضوع و حکم، تناسب بین موضوع و حکم و عزم و تصمیمی که رضای خداوند متعال را در برداشته باشد و ان شالله باعث ارتقاء قاضی و قضاوت شود.

آیت الله رئیسی خطاب به مدیران سازمان قضایی نیروهای مسلح اظهار کرد: شما حافظ مأموران، دست اندرکاران، افسران، درجه داران و سربازان و سازوکار و ساختار نیروهای مسلحی هستید که مهمترین ماموریت یعنی حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را برعهده دارند که این وظیفه از اوجب واجبات است.
وی افزود: این مسئله ماموریت سنگین و خطیر مجموعه ارزشمند سازمان قضایی نیروهای مسلح را نشان می‌دهد و برای انجام این وظیفه بحث و تبادل نظر نیز ضروری است.
عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری مهمترین مسئله در انجام وظایف را داشتن ظرفیت و ایجاد آن دانست و ادامه داد: ظرفیت‌سازی برای هر مسئولی اهمیت دارد حتی در تاریخ مهمترین ماموریت و رسالت انسان‌سازی برای بهترین و کامل‌ترین انسان یعنی پیامبر(ص) است، خداوند داشتن ظرفیت را برای انجام رسالت پیامبر(ص) مهم می‌داند و نسخه‌ای که به او می‌دهد نیز پیرامون همین موضوع است، خداوند لازمه انجام وظیفه برای همه پیامبران به ویژه پیامبران اولولعزم را داشتن ظرفیت عنوان کرد.
وی با بیان اینکه رمز موفقیت برای انجام همه رسالت‌های سنگین صبر است، تصریح کرد: این موضوع باید یکی از مهمترین ظرفیت‌های بشر باشد، صبر و حلم در همه انبیا، مردان بزرگ و زنان اسوه وجود داشته که این موضوع نشان می‌دهد بهترین قلب‌ها با ظرفیت‌‌ترین قلب‌ها است و این نقطه همان کمال انسان است.
آیت الله رئیسی به آموختن ظرفیت با استفاده از آموزه‌های قرآنی اشاره و بیان کرد: دستگاه‌های ظرفیت‌سازی و مصون‌سازی انسان در برابر تطمیع‌ها و تهدیدها مکان‌هایی مثل حرم‌های ائمه اطهار است که بهترین جایگاه ظرفیت‌سازی هستند و زمان‌هایی مثل عرفه، اعیاد و ... بهترین زمان‌ها برای ظرفیت‌سازی است.
وی با بیان اینکه سوخت چراغ مسئولیت محدودیت‌هایی دارد، خاطرنشان کرد: این سوخت نیازمند اکسیژن است و گاهی با آفاتی روبه‌رو می‌شود، در انجام وظایف محدودیت‌هایی وجود دارد که در بسیاری از موارد نیازمند بسترسازی است.
نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری مهمترین شاخصه رهبر معظم انقلاب را داشتن ظرفیت عظیم دانست و اضافه کرد: ایشان نسبت به مسئولیت رهبری مسائل را شناسایی کرده و راه‌حل‌های آن را پیدا می‌کنند، همچنین به بهترین کاری که باید انجام شود توصیه می‌کنند.
آیت ا... رئیسی در خصوص لزوم ظرفیت‌سازی گفت: در این ایام آنچه که برای ما اهمیت دارد ظرفیت‌سازی در بستر قضاوت است آنانی که فتوا می‌دهند تصدیق کرده‌اند که مقام قضا از افتاء مهمتر بوده به همین دلیل برای این امر باید ظرفیت‌سازی شود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما