1397/5/14 يكشنبه

رئیس سازمان قضایی استان یزد:

حل مشکل ثبت نام فرزند با استفاده از سمت، مصداق سوء استفاده از موقعیت شغلی است

در راستای اجرای سیاست‌های راهبردی سازمان قضایی نیروهای مسلح و بنابه تاکیدات مقام معظم رهبری، یک دوره کلاس آگاه سازی با حضور فرماندهان و پایوران حوزه‌های ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ابرکوه برگزارشد.

ابتدا سرهنگ «علی فاتحی ابرقویی» فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ابرکوه با اشاره به تاثیر مثبت این جلسات، گزارش مختصری از ماموریت‌های این یگان ارائه کرد و از آمادگی کامل بسیجیان خبر داد.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان یزد از آمادگی و نشاط نیروهای بسیج این ناحیه ابراز رضایت کرد و گفت: قضات سازمان قضایی نیروهای مسلح آمادگی برگزاری دوره های آگاه‌سازی بایسته های روز حقوقی و قضایی را دارند و از آن استقبال می کنند.
یوسف مسیبی با اشاره به جایگاه و صلاحیت‌های دادسرا و دادگاه‌های نظامی گفت: سازمان قضایی نیروهای مسلح در سال 1360 با افکار بلند امام خمینی (ره) و شهید بهشتی جزء قوه قضائیه محسوب شد که از منظر عدالت آثار متعالی ویژه ای دارد و این سازمان از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و یک نهاد انقلابی محسوب می‌شود.
وی عمل در چهارچوب قانون و اجرای دستور فرماندهان را لازمه کار بسیج دانست و افزود: تجربه نشان می دهد که در امور مالی و صدور گواهی‌های مختلف مرتبط با بسیج، افرادی که انگیزه سوء هم نداشته اند، از روی بی مبالاتی و یا دلسوزی، پرونده دار شده و حتی در دادگاه محکوم شده اند.
مسیبی به تشریح جرم لغو دستور و مصادیق قانونی سرپیچی از تکالیف نظامی پرداخت و افزود: قانون مجازات جرایم نیروهای مسلح بیشترین عناوین مجرمانه را در این قالب وضع کرده و14 مرتبه از عنوان «محارب» که اشد مجازات نظامی است در این فصل استفاده کرده است.
وی در مورد ظرافت‌های موضوع «سوءاستفاده از موقعیت شغلی» نکاتی را ذکر کرد و اظهار داشت: اگر مسئولی با ذکر عنوان شغلی خود بتواند مشکل ثبت نام فرزندش را حل کند، مصداق سوء استفاده از موقعیت شغلی است.
مسیبی همچنین به سؤالات کتبی حضار پاسخ داد و با چند نفر از بسیجیان حضوری ملاقات کرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما