1397/9/7 چهارشنبه

معاون توسعه مدیریت و منابع تشریح کرد:

توسعه تشکیلات تفصیلی سازمان قضایی نیرو‌های مسلح /افتتاح ۴ ناحیه دادسرای نظامی/ طراحی بیش از پنج درگاه الکترونیکی جدید

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان قضایی نیروهای مسلح مهمترین هدف این سازمان را رسیدن به سرآمدی برشمرد و افزود: ما به دنبال سازمان مقتدر با تمامی شرایط مورد نیاز هستیم که در این بین دانایی محوری یکی از مسائل مهم در رسیدن به این سرآمدی است.

دکتر ابراهیم مهرانفر افزود: عوامل موفقیت یک سازمان می‌تواند متعدد باشد اما مهمترین آن وجود مدیریت کارآمد در رأس یک مجموعه، منابع انسانی مطلوب و اطلاعات و ابزار مورد نیاز است که مثلث شکل‌گیری یک سازمان مقتدر را تشکیل می‌دهند.

* تقویت جنبه‌های اعتقادی و معنوی کارکنان
وی یکی از اولویت‌های مهم برای رسیدن به سرآمدی را تقویت هر چه بیشتر جنبه‌های اعتقادی و معنوی کارکنان دانست و گفت: ما در دو سال گذشته با وجود همه کمبودهای اعتباری حدود دو میلیارد بودجه برای امور فرهنگی در سراسر کشور در نظر گرفتیم که به حمدا... آثار این حرکت فرهنگی در رسیدگی به پرونده‌ها، احقاق حق، استقرار عدالت و تکریم ارباب‌رجوع بسیار مؤثر بوده است.
مهرانفر با بیان اینکه سلامت کاری همکاران و سالم بودن فضای حاکم بر سازمان همواره مورد تأکید است، افزود: مسئولان سازمان نیز باید با کارکنان صادق و شفاف برخورد نمایند چراکه صاحب نقش هستند.
معاون توسعه مدیریت و منابع با اشاره به اینکه تواضع و خوش‌اخلاقی لازمه پیشبرد کارها است، افزود: بی‌تفاوتی در کار، بی‌توجهی به بیت‌المال، عصبانیت و تکبر و عدم پاسخ‌گویی از آفات خدمت است.
وی تلاش و فعالیت بیشتر و افزایش وجدان کاری را از نکات بسیار مهمی که سازمان به آن بها داده برشمرد و تصریح کرد: اگرچه همواره سازمان به حمدا... از این صفات برخوردار بوده اما تأکید حجت‌الاسلام‌والمسلمین بهرامی بر این است که تلاشمان را بیشتر کنیم تا کارایی بالاتری داشته باشیم و کار خوب را خوب انجام دهیم.

*کمترین گزارش از برخورد نامناسب با ارباب‌رجوع
معاون توسعه مدیریت و منابع با بیان اینکه کمترین گزارش و تخلف را از حیث برخوردهای نامناسب کارکنان با ارباب رجوع داشته‌ایم، گفت: تکریم ارباب‌رجوع چه نظامی و چه غیرنظامی از جهت کاهش اطاله دادرسی، سرعت در رسیدگی، برخورد اخلاقی و پاسخ‌گویی مناسب مدنظر است و خوشبختانه سازمان در این خصوص خوب عمل کرده است.
وی به کارکنان جوان تازه استخدام شده نیز توصیه کرد: با تأسی از رفتار و اخلاق کارکنان قدیمی ضمن احترام به این همکاران، از تجربیات و مشورت آنها استفاده کنید.

* اعمال تغییرات در طرح ارزیابی عملکرد
مهرانفر با بیان اینکه حرکت و ریل‌گذاری سازمان قضایی بر مبنای برنامه محوری است، گفت: تأکید ریاست سازمان نیز توسعه شاخص‌ها و نظارت بر اجرای برنامه‌ها است و مزایا نیز بر مبنای اجرای برنامه‌ها پرداخت می‌شود که بر این اساس رقابت سالمی بین استان‌ها و بخش‌های مختلف سازمان ایجادشده است.
وی افزود: تغییراتی در طرح ارزیابی عملکرد اعمال کردیم و شاخص‌های ارزیابی و سرانه ریالی را در بخش صف و استان‌ها نسبت به ستاد افزایش دادیم.
مهرانفر گفت: بر اساس شعار برنامه محوری، در سال جاری، 418 فعالیت برای ستاد و 100 فعالیت برای استان‌ها تدوین و ابلاغ و به قوه قضائیه نیز ارسال شده و تمام پرداختی‌های ما بر مبنای میزان تحقق این برنامه‌ها است.

* سعه‌صدر در قبال کمبودها
معاون توسعه مدیریت و منابع در ادامه، با بیان اینکه مردم ایران نشان داده‌اند که ملت روزهای سخت هستند و تهدیدها و تحریم‌ها نمی‌تواند ما را نگران کند، گفت: با توجه به روحیه بسیجی و جهادی که در همکاران سراغ داریم مطمئن هستم که اگر در گوشه‌ای هم کمبودی باشد با سعه‌صدر و صبورانه با آن برخورد می‌کنند.
وی افزود: البته این وظیفه ما و همکارانمان در معاونت توسعه مدیریت و منابع است که مشکلات را حتی‌الامکان رفع نماییم.

* تأسیس دادسرای نظامی در چهار شهرستان
معاون توسعه مدیریت و منابع با اشاره به توسعه تشکیلات تفصیلی سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: مقدمات تأسیس 4 ناحیه دادسرای نظامی در شهرستان‌های جاسک، سراوان، تربت‌حیدریه و خوی فراهم و مجوزهای لازم اخذ شده است.
وی افزود: در سال جاری به دنبال اخذ مجوز برای افتتاح 11 ناحیه دیگر در شهرستان‌های کازرون، پیرانشهر، سرپل ذهاب، بم، خاش، کاشان، فسا، سبزوار، ماهشهر، مسجدسلیمان و مراغه هستیم.
وی افزود: اولویت‌بندی ما در تأسیس نواحی، بعد مسافت، دوری از مرکز استان، تراکم نیروهای مسلح و آمار پرونده‌های منطقه است.

* اقدامات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات
معاون توسعه مدیریت و منابع به اقدامات سازمان قضایی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره کرد و گفت: در تعطیلات نوروز استانداردسازی اتاق سرور مرکز ظرف مدت پنج روز با زحمات اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات انجام شد.
وی پروژه‌های اتصال به شبکه ملی اطلاعات، مطالعه و طراحی ایجاد بستر زیرساخت شبکه ناحیه غرب تهران همچنین طراحی و پیاده‌سازی پهنای باند جدید و ارتقاء اینترنت ستاد را از دیگر اقدامات اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات برشمرد.

* طراحی پنج درگاه الکترونیکی جدید
مهرانفر همچنین از امکان‌سنجی و طراحی بیش از پنج درگاه الکترونیکی جدید در شبکه داخلی سازمان خبر داد و گفت: طراحی این سامانه‌ها با استفاده از توان متخصصان سازمان با صرفه‌جویی بیش از 100 میلیون تومان در حال انجام است.
وی افزود: این سامانه‌ها عبارت‌اند از: درگاه فرهنگی و اطلاع‌رسانی، سامانه اداره کل بازرسی و رسیدگی به شکایات، سامانه اداره کل حقوقی، سامانه پیشگیری از وقوع جرم، سامانه آموزش و پژوهش و سامانه ذی‌حسابی.
معاون توسعه مدیریت و منابع یکی از اقدامات خوب و مؤثر در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را طراحی و راه‌اندازی سامانه مدیریت تردد (سمت) عنوان کرد و افزود: قبلاً با مشکلاتی در این حوزه مواجه بودیم ولی با راه‌اندازی این سامانه، رضایت خوبی حاصل شده است.

* زمان بهره‌برداری از ساختمان جدید سازمان مرکز
وی از بهره‌برداری ساختمان جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح مرکز در ماه‌های پایانی سال 97 خبر داد و افزود: با تمهیداتی که اندیشیده شده این ساختمان به بهره‌برداری خواهد رسید و بهره‌برداری از ساختمان تبریز، بازسازی زائرسرای گلستان، پیگیری احداث ساختمان جدید سازمان‌های قضایی استان‌های لرستان و کرمانشاه و زائرسرای قم و بهره‌برداری از یادمان شهدای گمنام از دیگر اقدامات مدیریت فنی و مهندسی است.
مهرانفر در پایان گفت: معاونت توسعه مدیریت و منابع با هماهنگی سایر معاونت‌ها با تمام توان برای اجرای سیاست‌های کلی نظام، تدابیر مقام معظم رهبری، سیاست‌های قوه قضائیه، رهنمودهای ریاست سازمان و مصوبات شورای معاونان، تلاش خواهد کرد تا همکاران بتوانند بدون دغدغه و با انگیزه بالا برای رسیدن به هدف والا که همان اجرای عدالت و نفی ظلم و ستم است، تلاش کنند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما