1397/3/23 چهارشنبه

برگزاری مراسم افطاری در بند نظامی زندان مرکزی تبریز

مراسم افطاری در بند نظامی زندان مرکزی تبریز با حضور رئیس‌کل دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب استان و جمعی از فرماندهان برگزار شد.

 در این مراسم معنوی که در فضایی آکنده از عطوفت و رأفت برگزار شد رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان آذربایجان شرقی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) بر اهتمام جدی والدین به تربیت دینی و اسلامی تأکید کرد و افزود: این نوع تربیت، در سرنوشت کلی و سعادت و شقاوت فرزندان، تأثیر مستقیمی دارد.
حجت‌الاسلام علی فرجی‌برحق افزود: امروز به‌علت مشغله‌های مختلف متأسفانه شاهدیم که پدر و مادر عمدتاً به تأمین نیازهای مادی کودک مشغول‌اند و کمتر متوجه تربیت دینی و اخلاقی فرزندان هستند.
وی افزود: باید توجه داشت که تربیت دینی از همان اوان کودکی باید آغاز شود تا فرد در بزرگسالی بتواند راه سعادت و دین‌مداری را بپیماید.
فرجی با بیان فرازی از خطبه شعبانیه درباره اعمال و رفتار روزه‌دار در این ماه مبارک رمضان افزود: به فرموده پیامبر اکرم (ص) افضل اعمال در این ماه، ورع و پرهیز از محارم الهی است.
در ادامه این مراسم، مدیر زندان مرکزی تبریز ضمن خوشامدگویی به مهمانان با ارائه آماری از عملکرد این مرکز، تلاش برای مهارت‌آموزی و اصلاح و تربیت زندانیان از طریق برگزاری دوره‌های مختلف کارآموزی و مهارت را از اهداف عمده سازمان زندان‌ها برشمرد.
 در ادامه، گروه تواشیح مددجویان زندان تبریز با اجرای برنامه «مناجات» مهمانان را مستفیض کردند. این مراسم، با ضیافت افطاری مهمانان و برگزاری نماز جماعت به پایان رسید.
در حاشیه این مراسم نیز رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح آذربایجان شرقی به‌همراه دادستان نظامی استان، چهره به چهره با مددجویان بند نظامی به گفت‌وگو پرداخته و در جریان مسائل و مشکلات مطرح شده، قرار گرفتند.
گفتنی است که این افطاری، به‌همت مؤسسه عاشورا وابسته به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) سپاه برگزار شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما