1395/10/11 شنبه

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح:

جرم فرار از خدمت ۲۲درصد کاهش یافته است

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: با همه مشکلات و موانع با افتخار امروز اعلام می کنیم که جرم فرار از خدمت ۲۲ درصد کاهش پیدا کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی، در هجدهمین مجمع استانی پیشگیری از جرم نیروهای مسلح تهران در رابطه با اهداف این همایش گفت: موضوع این همایش عملیاتی کردن راهکارهای قابل اجرا جهت کنترل و کاهش جرم فرار از خدمت سربازان است و دیگر صحبت از آسیب شناسی نیست زیرا این در برنامه پنج سال اول بحث شد و در پنج سال دوم راهکارها ارائه شد.
وی افزود: در برنامه سوم بحث پیشگیری مطرح شد و در برنامه چهارم که در حال حاضر در آن هستیم این راهکارهای به‌دست آمده را باید اجرا کنیم.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح افزود: متاسفانه امروز پیشگیری آنچنان که باید وشاید پیگیری نمی شود و بودجه های لازم به منظور تقویت مقوله پیشگیری تخصیص پیدا نمی کند.
وی اظهار کرد: امروز سازمان قضایی نیروهای مسلح و نیروهای مسلح مشترکا اعلام می کنند که با وجود تمام کاستی های جامعه و مشکلات در عرصه فضای مجازی و... جرم فرار از خدمت 22 درصد کاهش پیدا کرده است و این ثمره بزرگی است بنابراین جا دارد به فرماندهان و نیروها که دلسوزانه در این موضوع وارد شدند تبریک بگوییم.
حجت الاسلام بهرامی با اشاره به آیاتی از سوره بقره تصریح کرد: خداوند در این سوره می فرماید انسان رکن اساسی خلقت است و بهایی که به انسان می دهد از همه موجودات بیشتر است همانطور که می فرماید:« و لقد کرمنا بنی آدم» در این راستا پیامبران را نیز برای هدایت بشر قرار داد و هدف نهایی ملاقات با خدا است و علت فضل و فضیلت و کرامت انسان در قرآن به این دلیل است که او منصوب به خدا است.
وی به روایتی از امیرالمومنین علی (ع) اشاره کرد و گفت: از هر مسئولی سوال می شود که با زیرمجموعه خود چه کردید بنابراین باید در نظر داشته باشیم که ما در مقابل انسانها مسئولیم و ظرفیت انسانها بالا و استثنایی است.
حجت الاسلام بهرامی همچنین به روایتی از حضرت سیدالساجدین در مورد زیردستان اشاره کرد و گفت: حق زیردست این است که بدانید خداوند او را خلق کرده و در خلقت وی مصلحت بوده است همانطور که تو فرزند آدم و حوا هستی او نیز هم خون شما است تو خالق انسان نیستی و رازق نیز خدا است ولی خداوند خواسته که زیردست تو کارهای تو را انجام دهد بنابراین تو احسان کن همانگونه که خداوند به تو احسان کرد.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح بیان کرد: امروز بحث پیشگیری کاملا در بین نیروهای مسلح جا افتاده است و باید در کوچکترین مرکز نظامی و پاسگاه ها این موارد را عملیاتی کنیم.
این مقام قضایی در پایان خاطر نشان کرد: هرچند هنوز اعتبارات لازم دیده نشده است اما در عین حال جرایم رو به سراشیبی است و باید به نیروهای مسلح تبریک گفت و در نظر داشت که مهمترین مسئله ای که می توانیم از وقوع جرم پیشگیری کنیم این است که دین را به مردم بشناسانیم.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما