1397/2/23 يكشنبه

رئیس سازمان قضایی استان همدان:

کیفرخواست ضاربان معلم آمر به معروف صادر شد

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان همدان گفت: برای ضاربان معلم آمر به معروف در نهاوند کیفرخواست صادر شده است.

محمد جعفر شهبازی افزود: دادسرا اقدام به انجام تحقیقات مقدماتی در زمینه ضرب و جرح یک معلم با سلاح سرد کرده است.
معاون دستگاه های نظامی و قضایی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان همدان اضافه کرد: این پرونده برای صدور حکم قطعی تحویل دادستانی شده و به زودی این افراد به جزای اعمالشان می رسند.
شهبازی درباره علت تأخیر در فرآیند پرونده اظهار کرد: با توجه به مصدومیت شدید دست این معلم ، منتظر صدور نظر نهایی از سوی پزشکی قانونی بوده و این امر موجب زمان بر شدن پروسه این پرونده شد.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان همدان بیان کرد: 2 متهم اصلی ضرب و جرح معلم نهاوندی در بازداشت موقت به سر می برند و با توجه به استفاده از سلاح سرد و جرح با چاقو امکان استفاده از وثیقه برای آزادی آنها وجود ندارد.
شهبازی اضافه کرد: پس از صدور کیفر خواست با تشخیص قاضی پرونده آنها می توانند با استفاده از وثیقه آزاد شوند.
وی گفت: طبق قانون تا زمان نهایی نشدن حکم، فرد مضروب نمی تواند از حمایت های قانونی برخوردار شود و هم اینک این معلم هزینه درمان را از جیب شخصی پرداخت می کند.
معاون سازمان های نظامی و قضایی ستاد احیای امر به معروف همدان ادامه داد: پس از صدور حکم قضایی، پرونده این فرد به بنیاد شهید و امور ایثارگران تحویل داده می شود و آنها در کمیسیون ویژه ای پرونده را بررسی و این فرد را تحت حمایت قرار می دهند.
دی ماه سال گذشته 2 مرد جوان در یکی از خیابان های شهر نهاوند برای 2 خانم مزاحمت ایجاد می کنند که یک معلم با دیدن این صحنه، اقدام به امر به معروف می کند.
آمر به معروف پس از انجام این وظیفه شرعی به سمت خانه مادر بزرگ خود که در همان حوالی بود رهسپار می شود، اما 2 فرد یاد شده اقدام به تعقیب وی کرده و یکی از آنها در یک مکانی خلوت با ضربات پی در پی چاقو، این معلم را مجروح و مصدوم می کند.
با همکاری ضابطان و مجموعه قضایی، با وجود نبود سرنخ های اولیه، ضارب اصلی شناسایی و دستگیر شد و در بازجویی ها به جرم خود اعتراف کرد.
2 خانم حاضر در صحنه نیز شناسایی و احضار شدند و آنها نیز به بیان جزئیات این موضوع پرداختند.
آمر به معروف که در جریان این حادثه مجروح شده بود، بسیجی متدین و نوه شهید طالبیان است که به عنوان معلم در مجموعه آموزش و پرورش فعالیت می کند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما