1396/1/29 سه‌شنبه

رئیس سازمان قضایی استان گیلان تأکید کرد:

نقش پررنگ آموزش های حقوقی در کاهش نرخ ارتکاب جرایم نیروهای مسلح

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گیلان گفت: برگزاری دوره های آموزش مسائل حقوقی و قضایی، نقش پررنگی در کاهش نرخ ارتکاب جرایم در یگان های نظامی و انتظامی دارد.

سیدکمال‌الدین موسوی در جلسه ای که به منظور ایجاد رویه یکسان و ارتقاءکیفیت برگزاری کلاس‌های آموزشی در یگان های نظامی و انتظامی با حضور روسای بازرسی و مدیران حقوقی نیروهای مسلح استان برگزار شد، گفت: سازمان قضایی به منظور ارتقاء سطح دانش و آگاهی حقوقی کارکنان نیروهای مسلح استان، هر ساله با هماهنگی و تعامل فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی، دوره هایی را برگزار می نماید و قضات سازمان با اعزام به اقصی نقاط استان به بیان مطالب حقوقی می پردازند.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گیلان تصریح کرد: در سال 95 قریب به 95 درصد برنامه های آموزشی پیش بینی شده در یگان‌ها اجرایی شد و نزدیک به چهارده هزارنفرساعت کلاس آموزشی برگزار شد.
دادستان نظامی استان نیز با بیان حدیثی از امام علی (ع) درباره اهمیت علم و دانش اظهارداشت: نیروهای مسلح به‌طور مداوم در معرض آموزش‌های گوناگون قرار دارند که آموزش قضایی و حقوقی نیز یکی از آنهاست که به منظور بالابردن تجربه و تخصص نیروهای مسلح برگزار می شود.
سیدقاسم عبدالهی افزود: بعضاً مشاهده می شود که نیرویی به علت عدم آگاهی از قوانین و مقررات مرتکب جرمی می شود و علاوه برآسیب به بدنه نیروهای مسلح تا سالیان متمادی شخص و خانواده وی را تحت شعاع خود قرار می دهد.
وی افزود: پس لازم است با توجه به ماموریت های متنوع نیروهای مسلح، دانش حقوقی آنان نیز ارتقاء یابد و حسب ماده 604 قانون آئین دادرسی کیفری، سازمان قضایی مکلف است به طور مستمر دوره های آموزشی حین خدمت را جهت کسب مهارت های لازم و ایفای وظایف قانونی برای ضابطان نظامی برگزار نماید.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما