1396/2/24 يكشنبه

دادستان نظامی استان سیستان و بلوچستان:

سازمان قضایی نیروهای مسلح با جرایم انتخاباتی قاطع و قانونی برخورد خواهد کرد

کارگاه آموزشی یک روزه پیشگیری از جرایم انتخاباتی در تیپ تکاور 110 سلمان با حضور دادستان نظامی استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

دادستان نظامی استان سیستان و بلوچستان در این کارگاه گفت: به موجب ماده 40 قانون مجازات نیروهای مسلح عضویت نیروهای نظامی در سازمان ها، احزاب و جمعیت های سیاسی و یا مداخله در انتخابات ممنوع است.
میرشکاری با بیان اینکه نیروهای نظامی به جهت جایگاه حساس و خطیر خود از هرگونه فعالیت سیاسی و حضور در دسته بندی ها حزبی و تبلیغات سیاسی منع شده اند، تاکید کرد: اگر در این رابطه گزارشی به سازمان قضایی نیروهای مسلح ارسال شود قطعا با فرد خاطی برخورد خواهد شد و قانون گذار برای مرتکبین این جرایم از 6 ماه الی 3 سال حبس تعیین کرده است.
این مقام قضایی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر حضور پرشور مردم در انتخابات اظهار داشت: کارکنان نیروهای مسلح به عنوان شهروند نظام جمهوری اسلامی، وظیفه دارند که در انتخابات شرکت نمایند.
وی افزود: ملت ایران با شرکت فعال در انتخابات ضمن تعیین سرنوشت خود تمام نقشه های دشمنان انقلاب اسلامی را خنثی می کنند.
میرشکاری همچنین از اختصاص یک شعبه بازپرسی و یک شعبه دادگاه نظامی در سازمان قضایی نیروهای مسلح استان برای رسیدگی به جرایم انتخاباتی خبر داد و تاکید کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح با جرایم انتخاباتی قاطع و قانونی برخورد خواهد کرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما