1397/7/18 چهارشنبه

معاون نظارت و بازرسی تأکید کرد:

ظرافت‌های خاص قضاوت در نیروهای مسلح

مراسم تکریم و معارفه دادستان نظامی استان کرمان برگزار شد.

احمد غلامی، معاون نظارت و بازرسی سازمان قضایی نیروهای مسلح در این مراسم گفت: برای درک اهمیت نیروهای مسلح باید اهمیت امنیت را بدانیم.
اگر سپس به بیان اهمیت امنیت از منظر عقلی و نقلی پرداخت و گفت: از نظر عقلی بدیهی است که توسعه بدون تأمین امنیت امکان‌پذیر نیست و از نظر نقلی باید گفت؛ خداوند در قرآن کریم می‌فرماید که بین نعمت امنیت و رزق و روزی ارتباط وجود دارد به این معنا که هرچه امنیت بیشتر باشد، روزی نیز بهتر تأمین می‌شود.
وی با اشاره به مخاطرات منصب قضاوت گفت: در قرآن کریم آمده است که هرکسی به غیر آنچه خدا گفته است حکم کند، گناهکار است و قاضی نیز باید دارای ویژگی‌هایی همچون شرح صدر، قاطعیت، علم و دانش و حلم و بردباری باشد.

معاون نظارت و بازرسی سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به ظرافت‌های خاص قضاوت در نیروهای مسلح افزود: قضات سازمان قضایی نیروهای مسلح علاوه بر رعایت دقیق قانون باید این هنر را داشته باشند که تصمیمات آنها موجب تقویت نیروهای مسلح شود.
وی افزود: لازمه این مسئله کار در چهارچوب موازین، تعامل بین فرماندهان، مسئولان و قضات سازمان قضایی نیروهای مسلح است.
غلامی با اشاره به حادثه تروریستی اهواز و شهادت شهدای مدافع حرم اظهار کرد: مسئولیت تک‌تک ما در قبال خون شهدا، جانبازان و ایثارگران سنگین است و امیدواریم همکاران در سمت جدید به‌خوبی انجام‌وظیفه بکنند.
وی با معرفی نادر فرامرزپور به‌عنوان دادستان نظامی جدید استان کرمان از خدمات علیرضا بیگمرادی تقدیر کرد.
در ادامه این مراسم، سردار محمد مطهری جانشین سپاه ثارا... استان کرمان آگاه‌سازی کارکنان را از اولویت‌های این یگان برشمرد.
وی گفت: مهم‌ترین رسالت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حفظ انقلاب است که این رسالت حوزه فعالیت سپاه را محدود به خاک جغرافیایی ایران نمی‌کند.

نادر فرامرزپور، دادستان نظامی جدید استان کرمان در این جلسه بیان داشت: تلاش می‌کنیم در زمینه پیشگیری از وقوع جرم همراه نیروهای مسلح باشیم و برنامه‌های ابلاغی سازمان را پیگیری کنیم تا زمینه افزایش جرم را به حداقل ممکن برسانیم.

وی با بیان اینکه اعتماد مردم مهم‌ترین سرمایه نظام است، افزود: همه دستگاه‌ها موظف‌اند روزبه‌روز حس اعتماد مردم را حفظ و تقویت کنند.

گفتنی است که در این مراسم، صفری نیز به‌عنوان معاون سازمان قضایی نیروهای مسلح استان منصوب شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما