1398/2/24 سه‌شنبه

در مراسمی با حضور جمعی از مقامات؛

رئیس جدید دادسرای نظامی ناحیه سیرجان معرفی شد

آئین تکریم و معارفه رئیس جدید دادسرای نظامی ناحیه سیرجان با حضور امام جمعه این شهرستان و جمعی از مقامات محلی برگزار شد.

در این مراسم، «محمود اسدی زیدآبادی» به عنوان رئیس جدید دادسرای نظامی سیرجان معرفی و از خدمات محمدرضا حیدری دلفارد قدردانی شد.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان کرمان در این مراسم با اشاره به رابطه عدالت و امنیت گفت: نظریات مختلفی درباره تقدم و تأخر این دو مقوله مهم بر دیگری وجود دارد و به نظر می رسد عدالت بر امنیت تقدم دارد زیرا اگر عدالت برقرار شد امنیت هم اتفاق خواهد افتاد ولی ما اگر به هر شکلی امنیت را برقرار کنیم به عدالت واقعی نخواهیم رسید.
بنا به عقیده حجت الاسلام حسین رضایی، عدالت مولد امنیت است ولی امنیت مولد عدالت نیست.
وی در این ارتباط توضیح داد: هر جا که تبعیض وجود داشته باشد فساد بیشتر خواهد شد و هر جا که محرومیت و ظلم باشد ناامنی بیشتر است و ثابت شده که با برقراری عدالت ناامنی کم می شود.
رضایی ادامه داد: ولی ناامنی به کل منتفی نمی شود چون انسان مختار است و ممکن است حتی در جو عدالت هم ایجاد ناامنی کند ولی آنجا شمشیر عدالت با وی برخورد خواهد کرد.
رئیس سازمان قضایی استان کرمان تصریح کرد: مقام معظم رهبری در آستانه ورود جمهوری اسلامی به دهه پنجم، دغدغه عدالت دارند، مگر ما از اول انقلاب قوه قضائیه یا ضابط نداشتیم؟ چرا دغدغه ریاست جدید قوه قضائیه هم عدالت است؟ چرا در نظر خواهی ها، مردم باز از عدالت حرف می زنند؟ مگر دستگاه قضایی چه کم داشته و یا چه کم گذاشته است؟
وی افزود: نسبت به 10 سال پیش تعداد قضات و ‌امکانات قوه قضائیه به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری چند برابر شده است و نیروهای مسلح نیز به خصوص نیروی انتظامی شبانه روز در حال خدمت می باشند ولی هنوز دغدغه عدالت وجود دارد، این عدالت چیست که با صدور این همه احکام به خصوص احکام سنگین هنوز بحث، بحث عدالت است؟
رئیس سازمان قضایی استان با اشاره به لزوم صدور احکام ورود به منزل توسط مقام قضایی افزود: زمان ورود به منزل نیز حکم قانونی می بایست به رویت صاحبخانه برسد و نباید با اکتفا به یک هماهنگی تلفنی، به منزل مردم به خصوص در شب ورود کنیم چون عین بی عدالتی است.
حجت الاسلام رضایی یکی دیگر از دغدغه های مقام معظم رهبری را ورود به بطون مردم بدون رعایت قانون برشمرد و افزود: ورود به بطون مردم یعنی ورود به حریم خصوصی اشخاص و ایشان تأکید دارند که ما به مظاهر علنی گناه کار داریم.
وی در پایان تاکید کرد: ما بایستی مردم را به دستگاه قضایی امیدوارم کنیم و مراجعات آنان را نیز کم کنیم و اگر دستگاه قضایی درست عمل کند قطعاً تخلفات کاهش پیدا خواهد کرد و این توصیه مقام معظم رهبری است.
در ادامه این مراسم، نادر فرامرزپور دادستان نظامی استان کرمان نیز یکی از شاخص های انتخاب مدیران در سازمان را تلاش در زمینه پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح و همکاری در برگزاری کلاس‌های آگاه‌سازی قضایی و حقوقی در سطح یگان ها دانست.
وی افزود: از فرماندهان و ضابطان می‌خواهم از توان بالای رئیس جدید دادسرای نظامی ناحیه سیرجان در برگزاری کلاس‌های آگاه‌سازی به منظور پیشگیری از وقوع جرم و کاهش سطح ارتکاب جرایم در یگان‌های تحت امر استفاده کنند.
گفتنی است حیدری دلفارد چندی قبل به عنوان دادستان نظامی استان هرمزگان منصوب شده است.

 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما