1396/11/17 سه‌شنبه

در جریان سفر به سیستان و بلوچستان؛

بازدید رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح از بند نظامیان زندان زاهدان

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح و هیئت همراه از بند نظامیان زندان زاهدان بازدید کردند.

در حاشیه این بازدید، نشستی با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین بهرامی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، علی‌اصغر میرشکاری معاون سیاسی و امنیتی استانداری سیستان و بلوچستان، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان، فرماندهان نظامی و انتظامی استان، مدیرکل زندان‌های استان و جمعی از مسئولین سازمان قضایی نیروهای مسلح و اداره کل زندان‌های استان برگزار شد.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در این نشست، با ابراز خرسندی از هماهنگی بین نیروهای مسلح و مسئولان قضایی و اطلاعاتی استان، گفت: این همدلی، مؤلفه قدرت را بوجود می‌آورد که در دل دشمن هراس خواهد انداخت.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین بهرامی ادامه داد: امروز دشمن غدار و بی‌رحم بین خود تقسیم کار کرده است و اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها دو روی یک سکه هستند یکی با روی به‌ظاهر خوش و دیگری با تهدید و تحریم قصد ضربه زدن دارند لذا بر ما واجب شرعی است که متمسک بشویم به حبل الهی که به تعبیر حضرت علی (ع) یک‌طرف این ریسمان خداست و طرف دیگر ما و شماییم.
وی افزود: کسی که به این ریسمان چنگ بزند ممکن است راه را نبیند اما گم نخواهد شد.
این مقام قضایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خدا انسان را جانشین خود بر روی زمین قرار داده و هرگاه این کرامتی را که در وجود انسان قرار داده، فراموش کنیم آنگاه با مشکل مواجه می‌شویم.
وی افزود: بزرگترین نعمت در بهشت این است که خداوند می‌فرماید: «اُدْخُلُوها بِسَلامٍ آمِنِینَ» با سلام در امنیت کامل وارد شوید و این امنیتی که امروز در استان و کشور شاهد هستیم از برکت وحدت است ما باید در کنار هم یکدلی و یک‌صدایی در برابر دشمن را تمرین کنیم و به دیگران هم توصیه کنیم.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: استان سیستان و بلوچستان ویژگی‌های خاص خود را دارد که از آن جمله جغرافیای جرم است و در همسایگی این استان کشورهای افغانستان و پاکستان قرار دارند که حضور کشورهای فرامنطقه ای در این دو کشور، ترویج خشونت و تکفیر را به همراه داشته است.
علی‌اصغر میرشکاری افزود: امنیتی که در سال‌های اخیر در استان شاهد هستیم به دلیل همدلی و هماهنگی نیروهای نظامی و انتظامی در حفاظت از مرزها است؛ مرزهایی که توطئه‌های زیادی برای شکستن امنیت آن و ورود عناصر خرابکار به داخل مرزها انجام شده اما نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی با اهدای شهیدانی امنیت آن‌را تأمین کرده‌اند.
وی افزود: ما شهید داده‌ایم اما امنیت مرزهایمان را حفظ کرده‌ایم و به‌حق باید گفت در این راه سپاه، قرارگاه قدس، ارتش، نیروی انتظامی، اداره کل اطلاعات و همه نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی خوش درخشیده‌اند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان نیز با قدردانی از حضور مهمانان در این نشست گفت: با آنکه شاهد تنوع حضور نیروهای نظامی و انتظامی و تهدیدات بالقوه در حوزه‌های گوناگون در استان هستیم اما تلاش دستگاه‌های نظارتی و شرافت سربازی مانع از آن شده که کارکنان نیروهای مسلح در دام عناوین مجرمانه‌ای که وجود دارد، گرفتار شوند.
مرتضی تمیزی ادامه داد: جهت پیشگیری از وقوع جرم برنامه‌های مختلف آسیب‌شناسی در رده‌های یگان‌ها به اجرا درآمده است و به‌طور مرتب جلسات آموزشی با هدف پیشگیری از جرم در یگان‌ها برگزار می‌شود.
وی با قدردانی از فعالیت‌های اداره کل زندان‌های استان گفت: توجه و عنایت ویژه‌ای که اداره کل زندان‌های استان در خصوص اصلاح و تربیت مددجویان دارند و فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی و اعتقادی که با استفاده از ظرفیت موجود برای مددجویان انجام می‌شود ارزنده، تأثیرگذار و چشمگیر است.
وی افزود: خصوصاً با بازسازی و بهسازی بند نظامیان زاهدان یک مکان بسیار استاندارد و مناسب برای نگهداری مددجویان و فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی مهیا شده است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما