1398/11/23 چهارشنبه

رئیس سازمان قضایی استان خراسان جنوبی:

بصیرت سیاسی نظامیان عامل شکست توطئه های دشمن است

به همت سازمان قضایی نیروهای مسلح استان خراسان جنوبی کلاس آگاه سازی قضایی و حقوقی ویژه کارکنان پایگاه شکاری شهید حسینی بیرجند برگزار شد.

محمدحسین محمدپور رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان در این کلاس گفت: با اندک تأمل در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و قانون مجازات جرایم نیروهای مسلح، جای هیچ‌گونه ابهامی نمی‌ماند که قانونگذار بنا به ‌مصالحی ورود نظامیان در مناقشات سیاسی را جرم دانسته و برای آن مجازات تعیین کرده است.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح سرمایه‌های ملی هر کشوری محسوب می شوند و به گونه ای باید عمل کنند که مورد حمایت تمام مردم قرار گیرند، تاکید کرد: هرگونه گرایش نیروهای مسلح به احزاب و جریان‌های سیاسی، سلب حمایت بخش‌هایی از جامعه از نیروهای مسلح را به‌دنبال دارد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان یکی از مهم‌ترین عوامل توفیق نیروهای مسلح را یکپارچگی و جلوگیری از ورود هرگونه تضاد و اختلاف در میان نیروها دانست و افزود: وارد شدن مناقشات سیاسی در ‌درون تشکیلات نظامی موجب بر هم‌زدن یکپارچگی نیروها می‌شود که در تضاد با فلسفه‌ تشکیل نیروهای مسلح است.

وی با اشاره به سخنان حضرت امام خمینی(ره) در مورد ممنوعیت ورود نیروهای مسلح به مناقشات سیاسی گفت: بنیانگذار جمهوری اسلامی نیز همواره بر ممنوعیت ورود و دخالت نیروهای مسلح در فعالیت‌ها و منازعات سیاسی تأکید داشتند و هرگز اجازه نمی‌دادند که از این نیروها به‌عنوان ابزاری برای اهداف حزبی و سیاسی استفاده شود.

محمدپور به بندهایی از وصیت‌نامه‌ امام خمینی(ره) اشاره کرد و بیان داشت: وصیت امام خمینی(ره) به کلیه نیروهای مسلح، عدم دخالت آنها در احزاب، گروه‌ها و دسته بندی های سیاسی است و به فرموده ایشان قوای مسلح مطلقا در هیچ حزب و گروهی وارد نشده و خود را از بازی‌های سیاسی دور نگه دارند.

وی با بیان اینکه شناخت و بصیرت سیاسی و دخالت در مسائل سیاسی دو موضوع کاملا متفاوت است، گفت: ورود نیروهای مسلح در احزاب و گروه های سیاسی ممنوع است اما هوشیاری سیاسی و قدرت تحلیل سیاسی لازم و ضروری است و باید بین این دو موضوع فرق گذاشت و نباید آنها را با هم یکی دانست.

محمدپور به بیانات مقام معظم رهبری در این رابطه اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب بارها گفته اند دخالت نظامیان در سیاست به معنای آن نیست که نیروهای مسلح سیاست‌ نفهمند؛ آنچه لازم است، قدرت تحلیل سیاسی است و آنچه ممنوع است ورود نظامیان در دسته‌بندی‌ها و فعالیت های سیاسی است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما