1397/2/22 شنبه

معاون دادستان نظامی خراسان جنوبی:

کار پلیس برای اعمال قانون بسیار ظریف و حساس است

معاون دادستان نظامی خراسان جنوبی در جمع روسا و مسئولان پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان اظهار داشت: کار پلیس در برخورد با افراد برای اعمال قانون بسیار ظریف و حساس است و به تدبیر نیاز دارد.

محمدعلی جلوه‌گر، قانون‌مداری و اخلاق‌مداری را رمز موفقیت پلیس دانست و افزود: مجرمان و عده ای فرصت طلب به دنبال تخریب پلیس هستند چون از برخورد قاطع و اقتدار ناجا وحشت دارند و می خواهند این اقتدار و قاطعیت را مخدوش کنند.
وی خطاب به حاضران تصریح کرد: اگر آموزه‌های دینی و اخلاقی را مد نظر قرار داده و پشت سر قوانین و مقررات حرکت کنید اقتدار پلیس و نیروهای مسلح حفظ می شود.
معاون دادستان نظامی استان در ادامه، به موضوع حقوق شهروندی اشاره کرد و افزود: حقوق شهروندی به معنای خاص به اقدامات ضابطان قضایی در خصوص تعقیب متهمان و مجرمان جامعه مرتبط است که این حقوق هرچند عام است ولی جزءحقوق خصوصی افراد است و موارد 14 گانه قانون حقوق شهروندی و حفظ آزادی های مشروع به آن پرداخته است.
وی با اشاره به ماده یک قانون مذکور اظهار داشت: چون اصل بر برائت افراد است اقدامات ماموران باید طبق قانون بوده و از اعمال هرگونه سلایق شخصی خودداری کنند و حقوق شهروندی، حقوق اسلامی، انسانی و اخلاقی است که بایستی نسبت به افراد و به ویژه متهمان و در بازرسی‌ها مراعات شود.
معاون دادستان نظامی در ادامه، جرایم رایانه ای را از جمله جرایم شایع عنوان کرد و افزود: در قانون برای انتشار فیلم‌های مبتذل و مستهجن در شبکه‌های مجازی جرم انگاری شده لکن دشمنان دراین زمینه برنامه هایی برای منحرف کردن نسل جوان دارد و این نوع تصاویر و کلیپ‌ها متأسفانه در شبکه‌های اجتماعی به سرعت انتشار می یابد که سبب از بین رفتن اخلاقیات شده و انسان را به سمت و سوی گناه و بی بندو باری سوق می دهد.
وی تأکید کرد: ضروری است در این خصوص با توجه بیشتری، اقدامات پیشگیرانه صورت پذیرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما