1397/1/26 يكشنبه

مدیرکل حفاظت‌واطلاعات:

تلاش می‌کنیم تا قضات شجاع و مستقل بدون دغدغه فعالیت کنند

مدیرکل حفاظت‌واطلاعات سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: تلاش می‌کنیم تا قضات شجاع و مستقل بدون دغدغه و در کمال آرامش فعالیت کنند و حفاظت‌واطلاعات در کنار قضات سالم و مستقل است.

سیدرضا شریف، هدف اصلی حفاظت‌واطلاعات را سالم‌سازی محیط کاری دانست و افزود: خوشبختانه سازمان قضایی نیروهای مسلح از شرایط خیلی خوبی به لحاظ سلامت کارکنان برخوردار است و این مهم را حاصل توجه همه همکاران می‌دانیم.
وی متذکر شد: بروز یک اشتباه و لغزش باعث می‌شود که این صفحه سفید، آلوده شود لذا تمام تلاش سازمان بر این است که نقطه سیاهی در این کارنامه خوب و سفید ایجاد نشود.
شریف با بیان اینکه کوچکترین اقدام و رفتار قضات از چشم مراجع نظارتی دور نیست، گفت: حفاظت‌واطلاعات، واحدهای بازرسی و ارزشیابی و دستگاه‌های نظارتی دیگر از جمله دادسرای انتظامی قضات، رفتار و عملکرد قضات را دائماً رصد می‌کنند.
مدیرکل حفاظت‌واطلاعات سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه قضات الگوی دیگر کارمندان هستند، افزود: قضات به عملکرد شعب نظارت داشته باشند تا کوچک‌ترین مسئله از دید آنان پنهان نشود چون گاهی وقت‌ها مسائلی اتفاق می‌افتد که قاضی از آن اطلاع ندارد.
شریف، قانون را تنها ملاک رفتار قضات با طرفین پرونده برشمرد و گفت: گاهی متهمان به دنبال فرصتی هستند تا به قاضی پرونده نزدیک شوند و نتیجه‌ای را که می‌خواهند از این موضوع بگیرند یا طوری رفتار می‌کنند که تمایل قاضی را به سمت خودشان جلب کنند.
مدیرکل حفاظت‌واطلاعات سازمان قضایی نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه قضات در کارهای شخصی حد اعتدال را رعایت کنند، تصریح کرد: قاضی نباید در وارد مباحث سیاسی و جناحی شود، چون قوه قضائیه وابسته به هیچ خط و خطوطی نیست و تابع ولی‌فقیه است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما