1398/2/24 سه‌شنبه

فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره):

کلاس‌های آگاه‌سازی سازمان قضایی نیروهای مسلح در کاهش جرایم کارکنان دانشگاه بسیار تأثیرگذار بوده است

یک دوره کلاس آموزش مسائل حقوقی و قضایی به همت سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مازندران در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر برگزار شد.

فرمانده دانشگاه افسری علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر در ابتدای این دوره گفت: ریشه توسعه هر کشور امنیت است که بخش مهمی از این امنیت توسط نیروهای مسلح برقرار می شود.
وی افزود: وظیفه سازمان قضایی نیروهای مسلح پیشگیری از وقوع جرایم در یگان های نظامی و انتظامی است که این مسئولیت مهم نشان از اهمیت کار این مجموعه و نقش پررنگ آن در ایجاد امنیت کشور دارد.
ناخدا یکم کریم مصدری با بیان اینکه یقیناً پیشگیری هزینه کمتری نسبت به درمان دارد، گفت: در سال گذشته پنج کلاس آگاه‌سازی توسط قضات سازمان قضایی نیروهای مسلح در این دانشگاه برگزار شد که در کاهش آمار جرایم بسیار مفید و تاثیرگذار بوده است.
در ادامه، حجت الاسلام احمدرضا پورخاقان رئیس سازمان قضایی استان مازندران با اشاره به سخنان حضرت علی(ع) درباره نیروهای مسلح گفت: نباید اقتدار نیروهای مسلح شکسته شود چرا که پس از آن جامعه روی آرامش و امنیت را به خود نخواهد دید.
وی افزود: مقام معظم رهبری بر حفظ جایگاه و شان نیروهای مسلح تاکید دارند و معتقدند که تحت هیچ شرایطی جایگاه نیروهای مسلح نباید تخریب شود.
پورخاقان با اشاره به اهمیت پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح بیان داشت: باید پیشگیری از وقوع جرم سر لوحه امور قرار گیرد تا ارتکاب جرایم به حداقل ممکن برسد چرا که حتی اخراج یک نیرو می تواند صدمات امنیتی بدنبال داشته باشد.
وی ادامه داد: ماموریت بزرگ سازمان قضایی نیروهای مسلح پیشگیری از وقوع جرم است و اینکه قضات سازمان با وجود مشغله کاری برای بیان نکات حقوقی در یگان ها حاضر می شوند حکایت از اهمیت این موضوع دارد.
رئیس سازمان قضایی استان مازندران در ادامه، نکاتی در ارتباط با سهل انگاری منجر به ایراد خسارت به اموال نظامی و عمومی، اختلاس و فرار از خدمت متذکر شد.
وی در انتها به سوالات حقوقی حضار پاسخ داد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما