1395/11/27 چهارشنبه

با دستور حجت الاسلام والمسلمین بهرامی:

فراهم شدن مقدمات تشکیل کانون پیشکسوتان سازمان قضایی نیروهای مسلح

مقدمات تشکیل کانون پیشکسوتان سازمان قضایی نیروهای مسلح با دستور و حمایت رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح فراهم شد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در نشستی صمیمانه با جمعی از بازنشستگان بر لزوم وجود تشکیلاتی برای ساماندهی امور بازنشستگان تأکید کرد و افزود: باید تشکیلاتی داشته باشیم و هر چند وقت یکبار اعضاء دور هم جمع شوند و در سازمان قضایی به‌حمدالله کلید آن زده شده و همکاران تلاش کنند تا کانون بازنشستگان سازمان تشکیل شود.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی گفت: بازنشستگان سرمایه های سازمان هستند و از تجربیات آنها باید به خوبی استفاده کنیم.
این مقام قضایی تصریح کرد:انسان هیچگاه بازنشسته نمی شود و تا آخرین لحظه عمر در تلاش و کوشش برای ارتقاء دانسته های خویش است.
وی تاکید کرد: بازنشسته ها دارای تجربیات ارزشمند هستند و قدر آنها را باید دانست.
این مقام قضایی گفت: مسئولان اجرایی و قضایی کشور باید از این سرمایه در کشور استفاده کنند نه اینکه به محض بازنشستگی، فرد از مجموعه کاملاً جدا شده و دیگر کاری با وی نداشته باشیم.
وی افزود: ما امروز در انتقال تجربیات ضعیف هستیم و به محض اینکه یک نیرو متخصص ما بازنشسته می شود در جایگزینی او مشکل داریم که چگونه خلأ آن را پر کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی بر استفاده از تمام ظرفیت ها در کانون پیشکسوتان سازمان قضایی نیروهای مسلح تأکید کرد و افزود: این ظرفیت ها اولا باید تعریف و بعد اولویت بندی شود تا بتوانیم کارها را یک به یک جلو ببریم.

در ادامه این جلسه، امیر رضایی یکی از بازنشسته های سازمان ضمن تقدیر و تشکر از حمایت مسئولان سازمان برای تشکیل کانون بازنشستگان گفت: همه بازنشستگان به نوعی علاقه مند هستند که این تشکل به‌وجود بیاید حداقل اینکه هر چند گاهی دوستان می توانند دور هم جمع شوند و تجدید خاطره نمایند.
وی گفت: بستر تشکیل کانون بازنشستگان سازمان آرام آرام و خیلی خوب در ظرف زمانی کوتاه آماده شده و اگر بتوانیم مدل های خوب را مطالعه و از ظرفیت تشکل های مشابه و همسو استفاده کنیم، مناسب است.
رضایی افزود: ما ظرفیت بسیار خوبی از نخبگان در سازمان داریم که هر کجا رفتند منشأ اثر بودند با چیزهایی که از سازمان آموختند و فضایی که ایجاد می شود می توان از آنها استفاده بهینه کرد.

سپس مهدی کوکبی یکی دیگر از بازنشستگان از آماده شدن پیش نویس اساس نامه تشکیل کانون پیشکسوتان سازمان خبر داد و گفت: این پیش نویس با مطالعه اساسنامه 10 الی 15 کانون و تحقیق از 2 الی 3 کانون مختلف، تدوین شده تا در نهایت به تصویب مجمع برسد و بعد از طریق وزارت کشور و سازمان ثبت شرکت ها به رسمیت شناخته شود.
وی افزود: یکی دیگر از اقدامات ما بحث اطلاع رسانی بوده که از طریق سامانه پیامکی سازمان در شرف تأسیس بودن کانون به تمامی بازنشستگانی که اسامی آنها موجود بوده اطلاع رسانی کردیم و از طریق سامانه اتوماسیون اداری نیز به کلیه همکاران شاغل به منظور جمع آوری نظرات آنها اطلاع رسانی صورت گرفته و کانال تلگرامی نیز راه اندازی شده است.

رئیس اداره روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح در این جلسه از برنامه ریزی به منظور خدمت رسانی مناسب به بازنشستگان خبر داد و افزود: در برنامه های سال 1396 حوزه ریاست و روابط عمومی برگزاری جشنواره تجلیل از پیشکسوتان سازمان در سراسر کشور پیش بینی شده است.
مجید ابوالحسنی انتقال تجربیات کارکنان بازنشسته به نسل جدید را از اهداف مهم حوزه ریاست و روابط عمومی در حوزه بازنشستگان برشمرد.
وی در همین ارتباط از انتشار کتاب خاطرات بازنشستگان سازمان خبر داد و افزود: طی فراخوانی در سال 1396 این خاطرات جمع آوری و مقدمات چاپ کتابی در این ارتباط فراهم خواهد شد.
ابوالحسنی، تقویت ارتباط سازمان با بازنشستگان را از دیگر اهداف در این حوزه برشمرد و افزود: فهرستی از بازنشستگان توسط اعضای هیئت موسس کانون بازنشستگان تهیه و از طریق سامانه پیامکی سازمان، اطلاع رسانی لازم در خصوص تشکیل کانون و معرفی سایر بازنشستگان صورت گرفته است.
وی افزود: از سوی دیگر طراحی زیرپرتال بازنشستگان در سال آتی نیز در برنامه های حوزه ریاست پیش بینی شده تا از این طریق ضمن برقراری ارتباط با بازنشستگان بخشی از خدمات قابل ارائه به آنان به صورت به روز ارائه شود.
ابوالحسنی تصریح کرد: اداره روابط عمومی در سال جدید صفحاتی را در نشریه همراه به موضوع بازنشستگان اختصاص خواهد داد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما