1397/5/15 دوشنبه

تبیین طرح «فرزندان آفتاب» ویژه آموزش یگان‌های نظامی و انتظامی همدان

گردهمایی تبیین طرح «فرزندان آفتاب» ویژه آموزش یگان‌های نظامی و انتظامی به میزبانی سازمان قضایی نیروهای مسلح استان همدان برگزار شد.

در ابتدای نشست، محمدجعفر شهبازی رئیس سازمان نیروهای مسلح استان همدان، سربازان را آینده سازان جامعه عنوان کرد و افزود: باید با برنامه ریزی خوب و منسجم، تلاش کنیم تا سربازان پس از دوره خدمت سربازی افراد مفیدی برای جامعه باشند.
شهبازی با اشاره به فعالیت های پیشگیری از وقوع جرم سازمان قضایی و ثمرات مثبت آن گفت: امروز باید دنبال راهکار و روش جدیدی برای پیشگیری از وقوع جرم باشیم و به همین علت مانند سنوات قبل مجمع و شوراهای استانی را نخواهیم داشت.
وی اضافه کرد: امسال در استان همدان، علت‌ها، آسیب‌ها و راهکارهای کاهش بزه فرار از خدمت مورد بررسی قرار می گیرد و یگان‌ها در زمان تعیین شده کلاس‌های آگاه‌سازی را برگزار و نتیجه را به سازمان قضایی استان منعکس کنند.
سپس سعید گلستانی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان به تشریح طرح فرزندان آفتاب پرداخت و اظهار داشت: در بررسی و آسیب شناسی بسیاری از پرونده ها، متوجه شدیم که نظامیان ضامن بستگان یا آشنایان خود می شوند در صورتی‌که از عواقب آن بی اطلاع هستند یا این‌که چک بلامحل می کشند و به همین دلیل به زندان می روند.
وی افزود: در نتیجه باید کلاس‌ها یا دوره هایی در این خصوص برای نیروهای پایور و سرباز در یگان ها تشکیل شود که بر اثر بی اطلاعی دچار مشکل نشوند و در این زمینه ها آگاه باشند.
گلستانی، برگزاری کلاس‌های انتخاب همسر یا مشاور ازدواج برای سربازان و پایوران جوان برای کاهش مشکلات پس از ازدواج و به حداقل رسیدن آمار طلاق را از دیگر اهداف این طرح برشمرد.
سپس دکتر نایبی رئیس اداره فرهنگی دادگستری استان اظهار داشت: طرح فرزندان آفتاب از سه ضلع سازمان قضایی نیروهای مسلح، یگان‌ها و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تشکیل شده و استان همدان به‌دلیل موفقیت در اجرای این طرح طی دو سال گذشته، در سال جاری 100 کارگاه برای آن پیش بینی شده است.
وی افزود: در این طرح، سرفصل‌هایی برای آموزش سربازان از قبیل کنترل خشم، برقراری ارتباط کلامی و رفتاری، ارتباط گرفتن با فرماندهان، موقعیت‌های آزاردهنده در محیط‌های شغلی و هنر رفتاری در قبل از ازدواج ارائه شده است.
دکتر نایبی اضافه کرد: طرح ملی فرزندان آفتاب در دو مرحله اجرا خواهد شد و از یگان‌ها افرادی تعیین و در دوره های مذکور شرکت می کنند و یگان هر برنامه ای که اجرا می کند یک رونوشت به سازمان قضایی و یک رونوشت به معاونت پیشگیری از وقوع جرم ارسال نماید.
وی تصریح کرد: این یک برنامه تعاملی قوی بین سازمان، یگان و معاونت پیشگیری است و همین تعامل خوب باعث موفقیت استان در طرح فرزندان آفتاب است.
در پایان جلسه، حاضران، پرسش‌ها و ابهامات خود را در خصوص طرح فرزندان آفتاب مطرح کردند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما