1397/7/18 چهارشنبه

رئیس سازمان قضایی سیستان و بلوچستان:

پلیس نقطه اعتماد مردم و جامعه است

به مناسبت هفته نیروی انتظامی، مسئولان سازمان قضایی نیروهای مسلح سیستان و بلوچستان با فرمانده و جانشین انتظامی استان دیدار و گفت‌وگو کردند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان سیستان و بلوچستان در این دیدار گفت: نیروی انتظامی اهتمام و جدیدت ویژه‌ای در حوزه پیشگیری دارد و یکی از دلایل آن توجه خاص فرمانده انتظامی استان به این موضوع مهم است.مرتضی تمیزی با بیان اینکه هدف ما در سازمان قضایی نیروهای مسلح تقویت سیستم فرماندهی و حمایت قانونی از مأموریت نیروهای مسلح است، اظهار داشت: دستگاه قضایی با حمایت‌های قانونی خود سعی در پشتیبانی از مأموریت خطیر و ارزشمند نیروهای مسلح دارد تا در سایه این حمایت‌های قانونی جامعه‌ای امن و آرام داشته باشیم و در نتیجه مردم هم بتوانند در سایه امنیت مطلوب و پایدار به زندگی عادی خود پرداخته و مسئولان نظام هم با اجرای برنامه‌ها و طرح‌های عمرانی و رفاهی در مسیر آبادانی استان و کشور گام بردارند.
این مقام قضایی با اشاره به حضور نیروی انتظامی در تمامی شئون و مراحل زندگی اجتماعی شهروندان گفت: پلیس نقطه اعتماد مردم و جامعه است و انتظاری که مردم از پلیس دارند از هیچ فرد یا نهادی ندارند و پلیس را حافظ جان، مال و ناموس خود دانسته و هر جا منافع آنها به خطر افتد به پلیس پناه می‌برند و به همین نسبت عملکرد پلیس مورد قضاوت مردم هم قرار می‌گیرد.
سپس سردار محمد قنبری فرمانده انتظامی استان، سازمان قضایی نیروهای مسلح را در صیانت و سالم نگه‌داشتن مجموعه نیروهای مسلح تأثیرگذار دانست و گفت: مجموعه نیروی انتظامی در استان سیستان و بلوچستان به سازمان قضایی نیروهای مسلح اعتماد ویژه‌ای دارد و مجموعه دادسراها و دادگاه‌های نظامی را به‌عنوان همراه و پشتیبان خود در اجرای مأموریت‌ها می‌داند.
وی افزود: خوشبختانه بین دو مجموعه در انجام فعالیت‌ها هیچ‌گونه اختلاف‌نظری وجود ندارد و در یک راستا و یک هدف که تأمین امنیت است، گام برمی‌دارند.
همچنین دادستان نظامی استان تصریح کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح از فرماندهانی که در چهارچوب قانون فعالیت می‌کنند، حمایت می‌کند و قطعاً فرماندهان و نیروهایی که عملکرد فراقانونی دارند از پشتیبانی سازمان قضایی بهره‌مند نخواهند شد و قانون هم فعالیت‌های فراقانونی را برنمی‌تابد.
حیدری تأکید کرد: اقدامات سازمان قضایی نیروهای مسلح در مسیر اقتدار و حفظ جایگاه و شأن و منزلت نیروهای مسلح قدم برمی‌دارد.
سپس سردار احمد طاهری جانشین فرمانده انتظامی استان بیان داشت: یکی از افتخارات ما در استان سیستان و بلوچستان تعامل خوب و سازنده با سازمان قضایی است.
وی تأکید کرد: سازمان قضایی نقشی کلیدی و تأثیرگذار دارد و قطعاً بخشی از موفقیت‌ها و اقتدار نیروی انتظامی استان وابسته به حمایت‌های قانونی سازمان قضایی نیروهای مسلح است.
در پایان این دیدار، به مناسبت هفته نیروی انتظامی از فرمانده انتظامی استان و جانشین وی با اهدای لوح تقدیر و هدیه‌ای تجلیل به عمل آمد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما