1397/11/15 دوشنبه

رئیس سازمان قضایی استان گلستان:

در چهل سالگی انقلاب اسلامی، سازمان قضایی نیروهای مسلح یک دستگاه نمونه و موفق در زمینه پیشگیری از وقوع جرم است

یک دوره کلاس آگاه سازی حقوقی ویژه کارکنان انتظامی شهرستان گرگان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمداسماعیل زارعی، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان در آغاز این دوره گفت: چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، سازمان قضایی نیروهای مسلح در بین دستگاه های مسئول در زمینه پیشگیری از وقوع جرم، با برنامه ریزی دقیق علمی و پژوهشی یک دستگاه نمونه و موفق است که می تواند تجربیات خود را به سایردستگاه ها انتقال دهد.
وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی نباید لحظه ای در اجرای قانون تامل کند، افزود: اگر مامور نیروی انتظامی در اجرای قانون برای مجرمان، دچار تردید شود، اقتدار مجموعه خود را زیر سوال برده است و ما به عنوان مرجع قضایی برخود واجب می دانیم تا از نیروی انتظامی در انجام هرگونه مأموریتی دفاع کنیم.
وی با اشاره به اینکه در آمریکای مدعی حقوق بشر در سال 2017 تعداد 977 نفر با شلیک مستقیم پلیس کشته شده اند، گفت: در کشور ما نیروی انتظامی با رفتاری که برگرفته از تعالیم دینی است، خادم مردم و بازوی توانمند نظام برای برقراری امنیت جامعه است که این ویژگی، پلیس ما را از دیگر پلیس ها در دنیا متمایز کرده است.
رئیس سازمان قضایی استان تصریح کرد: وقتی در نظام اسلامی به یک مامور جایگاهی داده می شود، وی امانتدار و مورد حمایت حکومت است بنابراین نباید این مقام را برخلاف حقوق جامعه و مردم و به نفع خود و یا عده ای دیگر استفاده و در انجام وظیفه غفلت کند.
وی افزود: امکان دارد افراد ناسالم بخواهند برای پلیس دام پهن کنند و اگر مامور ما مراقبت لازم را نداشته باشد ممکن است در این دام گرفتار شود.
این مقام قضایی خاطر نشان کرد: رعایت مسائل امنیتی و عدم افشای اطلاعات در فضای مجازی بسیار ضروری است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما