1396/11/17 سه‌شنبه

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح تأکید کرد:

آرای صادره باید جنبه بازدارندگی و اصلاح داشته باشد

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در دیدار با قضات سازمان قضایی سیستان و بلوچستان گفت: آرایی که در پرونده ها صادر می کنید باید جنبه بازدارندگی و اصلاح داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی با اشاره به بیانات بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران امام خمینی(ره) که حفظ انقلاب و نظام را از اوجب واجبات دانستند، اظهار داشت: برای اینکه انقلاب اسلامی ایران به ثمر برسد بزرگان انقلاب و مردم ایران سختی بسیاری متحمل شده اند و در این مسیر خون های بسیار داده اند.
وی افزود: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، هشت سال جنگ به ملت شریف ایران تحمیل شد، سختی جنگ بر مردم ایران بسیار سنگین بود لیکن امروز شرایط تغییر کرده و به مراتب بهتر شده و با زندگی در آن دوران تفاوت بسیار دارد.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی بر توجه به خدمت به مردم و نظام اسلامی تاکید کرد و گفت: وظیفه و رسالت ما در دستگاه قضایی سنگین و ارزشمند است، سعی کنید قرارها و آرایی که در پرونده ها صادر می کنید جنبه بازدارندگی و اصلاح داشته باشد.
وی افزود: در مسیر کاهش جمعیت کیفری حرکت کنید لیکن کسی که مستحق کیفر حبس است به زندان برود تا متنبه شود.
این مقام قضایی همچنین با اشاره به این فرمایش امام خمینی (ره) که زیربنای جمهوری اسلامی ایران، اسلام است و برای آن جان ها و جوان ها داده ایم، بیان داشت: اصل، مبنا و زیربنای هر اقدام و عملی باید براساس اعتقادات دینی باشد تا نتیجه مستحکم و ماندگاری برجای بگذارد.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی با بیان اینکه زیر بنای انقلاب، فرهنگ است، خطاب به قضات اظهار داشت: طوری کارها و جلسات دادسرا و دادگاه را برنامه ریزی کنید که در وقت نماز تمامی همکاران و حتی مراجعان سازمان در نماز جماعت شرکت کنند.
وی افزود: به مسائل فرهنگی، دینی و اعتقادی کارمندان جوان و سربازان توجه ویژه شود چون در پیشگیری از بسیاری ناهنجاری‌ها تأثیرگذار است.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در پایان گفت: آنچه سازمان سیستان و بلوچستان را از دیگر سازمان ها متمایز کرده، همدلی و نظم و انضباط بسیار عالی حاکم بر مجموعه است که باید قدر آن‌را بدانید.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما