1395/10/22 چهارشنبه

با هماهنگی سازمان قضایی استان صورت گرفت؛

بازدید فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی گلستان از بند نظامیان

فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی گلستان با دعوت و هماهنگی سازمان قضایی استان از بند نظامیان در کانون اصلاح و تربیت بازدید کردند.

در این بازدید، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گلستان ضمن تشکر از مدیر کل زندان‌های استان به جهت میزبانی و همکاری با این مجموعه، به فرماندهان و مسئولین حاضر در جلسه گفت: یگان‌ها، آمار سربازانی که قبلاً از طریق دادسرا و دادگاه نظامی به جرایم شان رسیدگی شده را بررسی کرده و معلوم نمایند آیا دوباره مرتکب جرم شده اند یا خیر و آمار دقیقی در این خصوص ارائه دهند.
محمد یوسف حسنی خواستار توجه بیشتر به آموزش مسایل حقوقی و قضایی در سطح یگان‌ها شد و تصریح کرد: اگر نیروها به عواقب جرم و مجازات آگاهی پیدا کنند کمتر دچار مشکل می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه جمعیت کیفری زندان نظامیان نسبت به زندانیان عمومی خیلی محدود و نرخ وقوع جرم نیز در نیروهای مسلح کم و کنترل شده است، افزود: اما همین اندازه کم نیز برای ما اهمیت دارد و باید سعی کنیم که برای کاهش جرایم و کاهش جمعیت کیفری راهکارهای مناسبی را در حوزه هر یگانی پیدا نماییم.

دادستان نظامی استان نیز با اشاره به این که جوانان، سرمایه کشور و امانت خانواده ها نزد ما هستند، گفت: هرگونه آسیبی که در جامعه قابل طرح است، می‌تواند قابل انتقال به بدنه و جامعه نیروهای مسلح نیز باشد و خیلی از آسیب‌های امروز ناشی از عوامل محیطی، اجتماعی یا اقتصادی است.
رحیم رحیمی با بیان اینکه امروز سیاست جنایی سازمان قضایی نیروهای مسلح اصلاح و بازگرداندن مجرمین به درون یگان‌ها است، افزود: مددجویان از نظر جسمی، روانی و تربیتی نیاز به اصلاح دارند تا بتوانند هنگامی که به دامن یگان خدمتی برمی‌گردند از چالاکی و آمادگی جسمانی و روانی خوبی برخوردار باشند.
وی اضافه کرد: فرماندهان می‌توانند با تأمین روحانیون معزز برای آموزش احکام، نماز و اصول تربیتی به مددجویان همچنین تهیه کتب فرهنگی و مذهبی و وسایل ورزشی، سازمان قضایی را در بازگرداندن مددجویان با سلامت کامل به درون جامعه نیروهای مسلح کمک بسزایی نمایند.

رضوانی، مدیر کل اداره زندان‌های استان و میزبان جلسه نیز در سخنانی گفت: در سال گذشته، با برنامه های خوب و موثر سازمان قضایی نیروهای مسلح، شاهد کاهش 26 درصدی جمعیت کیفری بودیم و به یاری خدا امسال نیز با اقداماتی که تاکنون صورت گرفته این روند ادامه خواهد داشت.
در ادامه، امیر معمارباشی ارشد نظامی آجا در استان‌های گلستان و مازندران و فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر ۳۰ گرگان و سردار جاویدان فرمانده انتظامی استان، ضمن بر شمردن مذمت ارتکاب جرم و تخلف توسط نظامیان یادآور شدند: یک نظامی، قسم خورده و تعهد نموده تا آخر عمر خدمتی، حافظ جان، مال، ناموس و حیثیت افراد باشد و تحت فرماندهی ولی فقیه و در کشور و نظام اسلامی خدمت کند.
این دو مقام نظامی، مددجویان را به رعایت اصول و شرافت سربازی در داخل بند نظامی و پس از آزادی توصیه کردند.

در این بازدید، ارشد نظامی آجا در استان‌های گلستان و مازندران و فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر ۳۰ گرگان، فرمانده سپاه نینوا، فرمانده انتظامی و فرمانده مرزبانی استان و فرماندهان تیپ مردم پایه سپاه، گروه 45 جواد الائمه(ع)، یگان 60 زرهی عمار یاسر، فرمانده تیپ 230 و... حضور داشتند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما