1397/5/16 سه‌شنبه

بازدید دادستان نظامی آذربایجان غربی از مراکز انتظامی جنوب استان

دادستان نظامی آذربایجان غربی از مراکز انتظامی شهرستان‌های جنوب استان بازدید کرد.

مناطق انتظامی شهرستان‌های مهاباد، میاندوآب و بوکان، پاسگاه‌های پلیس‌راه و راهور شهرهای نقده، مهاباد، میاندوآب، شاهین‌دژ و بوکان، از اماکن مورد بازدید رسول صبحدل دادستان نظامی استان بود.
وی در نشست مشترک فرماندهان مناطق انتظامی و روسای پاسگاه‌های پلیس راهور این مناطق، وجود امنیت و آرامش در استان را نتیجه زحمات شبانه‌روزی نیروی انتظامی دانست.
صبحدل گفت: نتیجه مستقیم رفتار و عملکرد پلیس به‌کل نظام منتسب می‌شود چراکه شبانه‌روزی با آحاد جامعه در ارتباط بوده و تمام رفتار و حرکاتش مورد قضاوت مردم قرار می‌گیرد.
وی بزرگترین سرمایه نیروی انتظامی را جلب اعتماد مردمی دانست و تأکید کرد: به‌موجب آموزه‌های دین اسلام، رعایت کرامت انسانی شهروندان و نیز تعامل و مشارکت با آنان اولین پیش‌شرط حصول اعتماد عمومی نسبت به پلیس و مهمترین عامل موفقیت نیروی انتظامی در انجام مأموریت‌ها است.
دادستان نظامی استان در بخش دیگری از سخنان خود به نقش و وظیفه متفاوت پلیس راهور در مقایسه با سایر پلیس‌های تخصصی اشاره کرد و گفت: این نکته بسیار مهم است که در حین اعمال قانون و نوشتن جریمه، متانت و اخلاق اسلامی را مدنظر قرار دهید و از هر نوع ایجاد تنش و رفتار تند و اهانت‌آمیز خودداری کنید.
این مقام قضایی تصریح کرد: البته در کنار اینها لازم است که متولیان امر ترافیک با کمک همدیگر، ارتقاء فرهنگ رانندگی را به‌عنوان یک وظیفه مهم، محور برنامه‌های خود قرار دهند.
وی افزود: با اصلاح رفتار و فرهنگ رانندگی، پلیس راهور به نقش و جایگاه واقعی خود که همان حفظ امنیت جاده‌ای و کم کردن تصادفات و تلفات جاده‌ای است، می‌تواند جامه عمل بپوشاند.
دادستان نظامی استان آذربایجان غربی درعین‌حال، تک باندی بودن اکثر جاده‌های استان را یکی از عوامل مهم وقوع تصادفات جاده‌ای برشمرد.
وی بر اجرای دقیق وظایف پلیس منطبق با آیین‌نامه مقررات راهنمایی و رانندگی تأکید کرد و گفت: در عملیات اجرایی راه‌ها، راهور بر نصب علایم ایمنی عبور و مرور و تجهیز کارگران و وسایل راه‌سازی به‌علایم هشدار دهنده نظارت کند.
این مقام قضایی در پایان، پرهیز از کمین گرفتن و حضور فیزیکی پلیس در جاده‌ها را مؤثرترین عامل در بازدارندگی از وقوع حوادث رانندگی به‌خصوص توسط رانندگان خطرساز برشمرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما