1397/5/9 سه‌شنبه

برگزاری همایش آگاه‌سازی ضابطان نیروهای مسلح استان خراسان شمالی

همایش آموزشی ضابطان نظامی و انتظامی استان خراسان شمالی با موضوع «مجازات‌های جایگزین حبس» به همت سازمان قضایی نیروهای مسلح استان برگزار شد.

در این همایش که با حضور روسای حفاظت اطلاعات، بازرسی، قضایی، حقوقی و انضباطی یگان‌های نظامی و انتظامی استان برگزار شد، علی ناصری رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان خراسان شمالی گفت: حضرت ثامن الحجج (ع) الگوی اخلاق مداری برای تمام مسلمان است و اگر مباحث اخلاقی در نیروهای مسلح ترویج داده شود بیشتر مشکلات حل خواهد شد؛ از همین حیث برگزاری جلسات درس اخلاق در اولویت قرار گیرد.
علی ناصری خطاب به ضابطان تأکید کرد: نظارت بیشتری بر نیروها داشته باشید تا با مردم به درستی رفتار کنند چون پیروزی و پیشرفت های انقلاب اسلامی به خاطر پشتوانه قوی، ایمان و اعتماد همین مردم بوده است.
احمد منصوری نسب دادستان نظامی استان در ادامه، به بیان فلسفه تعدد و تکرار جرم و جزئیات مجازات های جایگزین حبس پرداخت و موادی از قانون را جز به جز برای حاضران تشریح کرد.
وی همچنین در خصوص نحوه اقدام ضابطان و چگونگی تکمیل و تشکیل پرونده مقدماتی و شکایات ارجاع شده، ارشادات و توضیحات و تذکرات لازم را ارائه و بر رعایت مفاد ماده 611 قانون آیین دادرسی کیفری تأکید کرد.
در بخش دیگری از این همایش، چگونگی تشکیل کمیسیون های تخصصی پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح با توجه به دستورالعمل جدید مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در پایان نیز دادستان نظامی استان در پاسخ به سؤالات و شبهات مطرح شده از سوی ضابطان، توضیحات لازم را ارائه کرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما