1396/7/13 پنجشنبه

تقدیر از رئیس سازمان قضایی اسنان قم به عنوان مدیر نمونه در عرصه امربه معروف ونهی از منکر

از رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح اسنان قم به عنوان مدیر نمونه و فعال در عرصه امربه معروف ونهی از منکر تقدیر به عمل آمد.

تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه (س) در دیدار دبیر و مسئولان مناطق طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر استان قم گفت: جمع بین آیات خاص و عام در موضوع وجوب فریضتین این است که فریضه الهی هم باید توسط عموم مردم انجام شود و هم باید ستادی در این خصوص تشکیل شود که بستر را برای اقامه ی این فریضه الهی آماده سازد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی با بیان اینکه بعضی از تعبیرات قرآن در خصوص امربه معروف دلالت بر تشکیل سازمان و ستادی برای اجرای این فریضه الهی می باشد، خواستار تشکیل این ستاد شد.

وی افزود: در قرآن کریم آیات امربه معروف زیاد است که برخی از تعبیرات مربوط به همه و عامه ی مردم می شود که باید این فریضه ی الهی را انجام دهند و اما برخی آیات همچون ولتکن منکم امه یدعون الی الخیر ، اختصاص فهمیده می شود.

رئیس ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان قم ادامه داد: جمع بین آیات خاص و عام در موضوع وجوب فریضتین اینست که فریضه الهی هم باید توسط عموم مردم انجام شود و هم باید ستادی در اینخصوص تشکیل شود که بستر را برای اقامه ی این فریضه ی الهی آماده سازد.

وی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر که در قانون اساسی نیز به آن تاکید شده است در واقع متن صریح قرآن می باشد و هر مسئولی که در اقامه این فریضه کوتاهی کند عقاب خواهد شد.

امام جمعه قم اظهارداشت: بعضی از مشاغل ذاتا عامل بازدارندگی بر اقدام و عمل ترجیح دارند و بعضی هم اقدام وعمل بر پیشگیری و بازدارندگی رجحان دارد همچون آبادانی و سازماندهی نیروهای نظامی که باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی گفت: در امر به معروف هم وقتی همایش و گروه و مناطق و تجمعاتی تشکیل می شود حالت بازدارندگی دارد و وجودآمران به معروف همچون وجود نیروهای آتش نشانی حالت پیشگیری از آسیب ها را به وجود خواهد آورد.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام معرفت دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان قم گزارشی را از عملکرد شش ماهه این ستاد ارائه نمود.

همچنین در پایان این دیدار از حسین صیدی، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح اسنان قم به عنوان مدیر نمونه و فعال در عرصه امربه معروف ونهی از منکر تقدیر به عمل آمد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما