1398/8/7 سه‌شنبه

سفر نماینده رئیس قوه قضائیه به شهرستان سراب

در ادامه سفرهای استانی رئیس قوه قضائیه، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح به عنوان نماینده رئیس دستگاه قضا به شهرستان سراب سفر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی در بدو ورود مورد استقبال فرماندار، رئیس دادگستری، نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مقامات محلی قرار گرفت.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در دیدار با مدیران شهرستان سراب، کسب رضایت مندی مردم را سرلوحه کارهای دستگاه قضایی دانست.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی گفت: مبارزه با فساد در تمام سطوح اداری و قضایی، فعالیت جهادی است و مسئولان قضایی با سفربه شهرهای مختلف و بررسی کمبودها و شناسایی ظرفیت ها، سعی در ارائه برنامه های جدید و تحولی در این قوه دارند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، با تاکید بر ضروت اجرای صحیح عدالت در قوه قضائیه افزود: گره گشایی از مشکلات مردم و گسترش عدالت در مراکز استان‌ها، از دیگر اهداف سفرهای استانی رییس قوه قضائیه است.

وی با اشاره به کاهش جرایم در بین نیروهای مسلح گفت: با اقدامات پیشگیرانه و اجرای برنامه های آگاه سازی، میزان تخلف و جرم در نیروهای مسلح رو به کاهش است و این سازمان با رصد و برخورد جدی و سازنده، سعی در حذف جرایم دارد.

رئیس دادگستری سراب هم در این نشست، تعداد پرونده های ورودی و مطروحه را در سال گذشته 25 هزار پرونده اعلام کرد و افزود: بیش از 95 درصد این پرونده ها مختومه شده است .
مهدی شمسی، با اشاره به کمبود نیروی انسانی گفت: هم اکنون دادگستری این شهرستان، با 10 قاضی و 35 کارمند مشغول ارائه خدمات به مردم است که این تعداد، جواب‌گوی میزان مراجعات نیست .
وی با اشاره به جمعیت شهرستان وافزایش جرایم جدید افزود: این درحالی است که بر اساس چارت مصوب قوه قضائیه 60 درصد پست های قضایی و 50 درصد پست های اداری در این دادگستری خالی است.
وی توهین، ضرب و جرح و اختلافات ملکی را از بیشترین پرونده های ورودی به این دادگستری برشمرد .

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، در ادامه سفر خود از زندان شهر سراب بازدید و با مسئولان زندان و زندانیان دیدار و گفت و گو کرد.

وی سپس با حضور در منزل خانواده شهید عطاالله امینی، با خانواده این دانش آموز شهید که در عملیات کربلای پنج به درجه شهادت نائل آمده است، دیدار کرد.

بررسی مشکلات قضایی مردم این شهرستان، بازدید از ادارات تابعه قوه قضائیه، شرکت در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح و شورای اداری از دیگر برنامه های رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در این سفر است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما