1396/12/21 دوشنبه

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح:

نباید بگذاریم اقتدار نیروهای مسلح تضعیف شود

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان این‌که «اصلی‌ترین وظیفه نیروهای مسلح ایجاد امنیت است»، گفت: اگرچه نباید اجازه دهیم جرمی در حوزه نیروهای مسلح رخ دهد اما نباید بگذاریم اقتدار این نیروها نیز تضعیف شود.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی در بیست و چهارمین مجمع استانی پیشگیری از وقوع جرم کرمانشاه با اشاره به اقتدار امروز ایران و نیروهای مسلح کشور اظهار کرد: امروز نیروهای ما در هر نقطه و سنگری پای کار هستند و عرصه را بر دشمن تنگ می‌کنند.
وی افزود: این آمادگی باعث شده دشمن دیوانه‌وار وارد میدان شود و هر روز برای لطمه زدن به ما طرح و نقشه جدیدی را دنبال کند؛ یک روز برجام را مطرح می‌کند، روز دیگر زیر تعهدات خود می زند و یک روز توان موشکی ما را بهانه می‌کند.
این مقام قضایی با بیان این‌که «دشمن تلاش می‌کند با ایجاد ایران هراسی، کشور ما را به عنوان تهدیدی برای منطقه معرفی کند»، افزود: این در حالیست که ایران عامل ثبات و امنیت در منطقه است و به واسطه اقتدار ایران اسلامی، امروز شر دشمن و عواملش از منطقه بیرون رانده شده است.
وی بر لزوم تدوام اقتدار ایران اسلامی تاکید کرد و گفت: همانطورکه رهبر معظم انقلاب هم تاکید دارند تا 25 سال آینده اسمی از رژیم صهیونیستی در منطقه باقی نخواهد بود، به شرط آنکه ما همچنان سرباز واقعی این مرز و بوم و نظام اسلامی باشیم.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در ادامه، از نقش مهم نیروهای مسلح در تامین امنیت جامعه یاد کرد و افزود: اگرچه نباید اجازه داد جرمی در حوزه نیروهای مسلح رخ دهد اما اقتدار این نیروها را نیز تضعیف نکنیم.
وی گفت: باید از افراط و تفریط پرهیز کنیم و به نیروهای مسلح آموزش دهیم چگونه و چه وقت از اسلحه خود استفاده کنند.
وی تلاش برای پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح را ضروری خواند و تاکید کرد: پنج سال آسیب‌شناسی کردیم و راهکارهایی به دست آمده که نباید آن‌ها را نادیده بگیریم؛ اجرای بسیاری از این راهکارها خرج چندانی ندارد.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه اخراج یک نظامی به معنی از دست دادن یک آجر در دژ محکم نیروهای مسلح است، افزود: اخراج باید آخرین راهکار باشد، زیرا به جز خود فرد برای خانواده و اطرافیانش نیز تبعاتی دارد.
وی بر لزوم حمایت از نیروهای مسلح هم تاکید کرد و ادامه داد: نیروی مسلح نباید هیچ هم و غمی جز تامین امنیت مردم داشته باشد.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی همچنین به ماجرای اغتشاشات خیابان پاسداران تهران اشاره کرد و افزود: در برابر با مخلان امنیت نباید سکوت کرد، بلکه باید با اقتدار و تمام توان با آنها برخورد کرد تا امنیت جامعه حفظ شود.

*کاهش جرم در کرمانشاه
فرمانده انتظامی کرمانشاه نیز گفت: در سال های اخیر میزان وقوع جرم در استان کاهش چشمگیری پیدا کرده است.
سردار منوچهر امان اللهی اظهارداشت: در سال های اخیر با اولویت دادن به اقدام های پیشگیرانه شاهد آن هستیم که روز با روز در نیروهای مسلح تغییرات مثبتی حاصل شده است.
وی افزود: در سال های گذشته ناجا موضوع پلیس جامعه محور را در دستور کار قرار داده و در روش های کشف جرم و امثال آن، آموزه های چشمگیری را در نظر دارد.
سردار امان اللهی با اشاره به اهمیت پیشگیری از وقوع جرم ادامه داد: در حوزه های مختلف اگر بخواهیم ‌پیشگیری از جرایم داشته باشیم استفاده علوم و فنون روز قطعی است.


 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما