1398/1/24 شنبه

دادستان نظامی استان خبر داد:

کاهش 30 درصدی پرونده‌های وارده به دادسرای نظامی مازندران در سال 97

دادستان نظامی مازندران در گزارشی مختصری از فعالیت های سال 1397 سازمان قضایی نیروهای مسلح استان از کاهش 30 درصدی پرونده‌های وارده خبر داد.

رحیم رحیمی میلاشی ضمن قدردانی از تلاش های خستگی ناپذیر همکاران اداری و قضایی گفت: پرونده های ورودی به سازمان قضایی استان در سال 97 نسبت به سال قبل آن 30 درصد کاهش دارد و این را مرهون همکاری یگان ها و تلاش کلیه قضات در اجرای برنامه های آگاه سازی نیروهای مسلح هستیم.
وی افزود: به همت قضات سازمان قضایی استان در سال 1397 موفق به برگزاری 31148 نفر ساعت کلاس آگاه سازی حقوقی و قضایی در یگان ها شدیم که از این میزان ناجا 18516 نفرساعت، سپاه 9624 نفرساعت، ارتش 2804 نفرساعت و وزارت دفاع 204 نفرساعت را به خود اختصاص داده اند.
وی افزود: در سال 97 بازدیدهای سرزده از کلانتری‎ها و پاسگاه‌ها در دستور کار قرار داشت که دو کلانتری توسط رئیس سازمان و چهار کلانتری توسط دادستان نظامی و یک کلانتری توسط بازپرس دادسرای نظامی مورد بازدید قرار گرفت و از نزدیک در جریان روند رسیدگی به امور قرار گرفتیم.
رحیمی با تاکید بر نقش موثر آموزش کارمندان و قضات در دستیابی به اهداف افزود: در مبحث آموزش کارکنان 2052 نفرساعت در 14 دوره آموزشی برای کارمندان و 212 نفرساعت طی 4 دوره آموزشی برای قضات سازمان قضایی استان برگزار شد.
وی با اشاره به برطرف شدن نارضایتی مردم از برخورد پلیس در انتقال خودروی متخلفان به توقفگاه گفت: در سال گذشته گزارشی از رسانه ملی مبنی بر بی عدالتی در انتقال خودروها به توقفگاه پخش شد که به دستور رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان، بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت و پس از بازدیدهای مختلف و جلسات گوناگون با مسئولان راهور، مقرر گردید کلیه خودروبرها، هنگام انتقال خودرو از دستگاه اسکیت استفاده نمایند تا هم به خودرو آسیبی نرسیده و هم امکان انتقال کلیه خودروهای متخلف به توقفگاه وجود داشته باشد.
رحیمی در انتها، با اشاره به برنامه های سازمان قضایی استان در سال جدید افزود: به محض وصول برنامه های عملیاتی سال 1398 از سازمان مرکز، جلساتی با مدیران و قضات برگزار شد که امیدواریم با عملیاتی نمودن آنها گام های پیشرفت را سریع تر و محکم تر رو به جلو برداریم.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما