1398/4/19 چهارشنبه

رئیس سازمان قضایی در شورای اداری فراهان:

سرعت و دقت دادرسی مهمترین رویکرد سند تحول قضایی است

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: سرعت و دقت در جریان دادرسی و قطعیت در اجرای احکام مهمترین سیاست های راهبردی سند تحول قوه قضائیه است.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی روز سه شنبه در شورای اداری شهرستان فراهان افزود: مردم در روند پیگیری دعاوی در دستگاه قضایی باید بیش از پیش اعتماد داشته باشند.

وی یادآور شد: در برنامه تحول قوه قضائیه رضایتمندی طرفین دعاوی شامل شاکی و متهم، خوانده و خواهان هر دو مد نظر است چرا که رضایت عامه رضایت خداوند است و این مهم باید به خوبی مدنظر قرار گیرد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح افزود: بر اساس آموزه های اهل بیت (ع) قضات فعال در نقاط مختلف کشور باید با مردم خوب برخورد کنند، مشکلات را بشنوند و پاسخ‌گویی موثر داشته باشند چرا که شاکی و متهم دارای حقوقی هستند و این حقوق باید از سوی مسئولان قضایی به خصوص قضات به درستی رعایت شود.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی اظهار داشت: در نشست شورای اداری فراهان حل مشکل کمبود نیروی انسانی در بدنه دستگاه قضایی، ادغام دادسرا و دادگاه و حذف دادسرا از تحقیقات مقدماتی و ارجاع مستقیم پرونده ها از مهمترین خواسته های مردم این خطه بود که در شورای قضایی که با حضور رئیس قوه قضائیه در اراک برگزار می شود این مسائل منعکس و رسیدگی خواهد شد.

ملاقات مردمی، نشست با کارکنان قضایی شهرستان و بازدید از بخش‌های مختلف ادارات دادگستری و ثبت اسناد شهرستان از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح کشور به فراهان بود.
شهرستان فراهان با جمعیتی بالغ بر ۳۵ هزار نفر در ۴۵ کیلومتری اراک مرکز استان مرکزی واقع شده است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما